Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 23 1 2 19 20 21 22 23
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Przypomnę swoją wcześniejszą wypowiedź. W tym przypadku MB poszedł na pełną współpracę z Policją. Jakby to powiedzieć: zamieszane konta MB nie miały przed polską służbą tajemnic sonar

Originally Posted by DJ SOSNA
Aha. Jesli ktoś uważa, że Moneybookers nie współpracuje z polskimi organami wykonawczymi to grubo się myli. Osobiście znam człowieka, któremu okradziono konto Moneybookers (wypłata do pokerroom'u i "chip dumping"). Zgłosił sprawę na Policję. Policja przy współpracy z Moneybookers doprowadziła do zablokowania podejrzanych kont, zostali przesłuchani wszyscy uwikłani w sprawę (w Polsce i Rumunii, bo złodziej okazał się z Rumunii). Po zakończeniu dochodzenia, poszkodowany dostał pismo z opisem zakończonego postępowania oraz całego procederu, który miał miejsce, a także danymi złodzieja oraz instrukcjami co robić dalej (powództwo cywilne itd.).

Jeśli po wejściu nowej ustawy hazardowej, Służba Celna będzie bardzo chciała (obu nie!) udowodnić wam grania w nielegalnych bukmachera internetowych to zrobi to. Dziękuję-dobranoc papa

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Sosna - nie mieszaj dwoch roznych spraw (przytoczonej przez Ciebie sprawy o wlamanie na konto i wyprowadzenie srodkow pienieznych).
Ja sie zastanawiam, czy MB rzuci bez zajakniecia historia tranzakcji konta w momencie, gdy Sluzba Celna napisze im "mamy podejrzenia, ze Kowalski gra w nielegalnie urzazdanych grach".
Jakos ciezko mi w to uwierzyc.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
IMO powinno być ....w związku z toczącym sie postępowaniem przeciwko panu X.
Samo podejrzenie to za mało.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Jak już pisałem nie ma większego strzału w kolano z naszej strony niż zadawanie pytań Kapicy w stylu : ''A co zrobisz jak wypłacimy przez MB?!'' - bo to tak jakby więzień powiedział do klawisza a co zrobisz jak ukradnę łyżkę ze stołówki i zrobię podkop...i wtedy bankowo po stołówce będzie liczenie łyżek.

Najlepiej z tym błaznem nie rozmawiać i nie podsuwać mu pomysłów. Swoją drogą szczerze wątpiłem i nadal wątpię w to że buki same nam podziękują za współpracę,,,mam nadzieję że Kapica blefuje z tymi pozwami, i karami dla nich.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Warka
Ja sie zastanawiam, czy MB rzuci bez zajakniecia historia tranzakcji konta w momencie, gdy Sluzba Celna napisze im "mamy podejrzenia, ze Kowalski gra w nielegalnie urzazdanych grach".
Jakos ciezko mi w to uwierzyc.

MB pójdzie na współpracę ze Służbą Celną,,,sęk w tym żeby służba celna nie prosiła o pomoc i informacje MB. Do tej pory liczyłem że Kapica zajmie się (jak już) tylko bankami, ale im więcej będzie gadania o skarbonkach internetowych tym większe szanse że i z tym zacznie kombinować,,,

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
Tak na pewno podadza laugh po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by rafal08
Tak na pewno podadza laugh po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski

Oczywiście, że udostępnią.

Na konkretne zapytanie, w sprawie konkretnego X-a, w konkretnym, toczącym się postępowaniu.

Najpierw jednak wszystkie te przesłanki muszą zaistnieć.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Art300
Originally Posted by rafal08
Tak na pewno podadza laugh po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski

Oczywiście, że udostępnią.

Na konkretne zapytanie, w sprawie konkretnego X-a, w konkretnym, toczącym się postępowaniu.

Najpierw jednak wszystkie te przesłanki muszą zaistnieć.

Dokładnie, jak będą poproszeni to podadzą nikt nie mówi że sami się będą do tego rwali.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by rafal08
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu

A w jakim państwie odmówili na taką prośbę?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,443
Likes: 11
Originally Posted by eroll
Originally Posted by rafal08
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu

A w jakim państwie odmówili na taką prośbę?

Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie wink


Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
JuN Offline
ATP & WTA Tour
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
a prawo nie działa wstecz ?

Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
zależy w jakiej dziedzinie JUN

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Panowie, ciężko będzie przytoczyć konkretne przypadki. Wiadomo, że w takich sytuacjach firma raczej chce to ukryć. Zgadzam się, że gdyby MB szło na taką współpracę ze Służbą Celną to w innych krajach, gdzie prawo e-hazardu jest wciąż niejasne, zapanował by niezły popłoch. A tego MB na pewno bardzo by nie chciał!? Mam nadzieję, że to tylko takie nasze "gdybanie" i nigdy do tego nie dojdzie.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by rafal08
Originally Posted by eroll
Originally Posted by rafal08
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu

A w jakim państwie odmówili na taką prośbę?

Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie wink

No tys prowda wink Tylko bierz poprawkę na to że w innych krajach może nie ma takiego nawiedzonego Tłuka jak J.K. więc nie było 'ataków' na MB, tym samym nie było ani udostępnień ani odmów...czyli możemy być prekursorem.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by DJ SOSNA
Panowie, ciężko będzie przytoczyć konkretne przypadki. Wiadomo, że w takich sytuacjach firma raczej chce to ukryć. Zgadzam się, że gdyby MB szło na taką współpracę ze Służbą Celną to w innych krajach, gdzie prawo e-hazardu jest wciąż niejasne, zapanował by niezły popłoch. A tego MB na pewno bardzo by nie chciał!? Mam nadzieję, że to tylko takie nasze "gdybanie" i nigdy do tego nie dojdzie.

O tym też miałem wspomnieć. MB się nie pochwali swoim 'donosem' więc to że wydzadzą 10/50 osób w skali kraju nie sprawi że tysiące odejdą odrazu,,,grunt żeby odwórcić uwagę a przynajmniej nie zwracać uwagi Służby Celnej na MB,,,ale jak znam życie to już wielu kozaków to zrobiło licząc że utrze nosa Jacusiowi. W Państwie prawa takie ucieranie miałoby sens ale u nas (jak pokazała akcja dopalaczy) władza często idzie się na skróty,obok prawa...byleby efekt był.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Tak jak juz pisalem kiedys, wiem jak to wyglada u buka, wystarczy ze jest w toku postepowanie karne i buk udostepnia dane bez problemu.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Jest istotna różnica między dostępem do danych np w MB, a dostępem do danych operatorów telekomunikacyjnych.

Do danych operatorów, w świetle ustawy, ( przynajmniej w opinii niektórych fachowców) mogą mieć dostęp zbiorczo, bez konkretnego postępowania. Są za to krytykowani, nie tylko w kontekście ustawy hazardowej, ale ogólnie. Mówi się, że w ten sposób uzyskają ogólne dane o poruszaniu się ludzi w sieci.

Pytanie jest jedno. Czy jakiekolwiek dane od operatorów ( np zarejestrowane połączenie się z bukiem i z MB w krótkim odstępie czasu), może być powodem wszczęcia postępowania.

Na chłopski rozum nie, ale ... nie wiem.

Dlatego rozsądnym jest nie dawać powodów do sprawdzenia tego, czy jest podstawą, czy nie.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
No o to chodzi, nie ma co liczyć na to że Kapica przyzna 'faktycznie tego nie przeskoczymy- poddaję się' więc 'nasze' sposby zostawmy dla siebie,,,pieniądze lubią ciszę.

a póki co, narazie nawet banki są bezpieczne, jak będzie jakieś niebezpieczeństwo to pewnie i tak dowiemy się w porę (chyba że ktoś będzie miał pecha być tym pierwszym zatrzymanym grin ) więc myślmy o wygrywaniu a gadanie teraz jest próżne i tylko wzajemnie się nakręcamy. Jak będzie jakieś konkretne info o zatrzymaniu lub wezwaniu kogoś przez UC to pogadamy. papa

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Kondzio - dorzuc do pieca, bo forum mi "zamarza".
Experto - a jak w sytuacji postepowania karno-skarbowego ?

Strona 21 z 23 1 2 19 20 21 22 23

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (burbon, latajaca_holenderka, rafal08, rymoholik, aker, $-man, Sensei, betowiec, alfa, Lukasz111, Akhu, ANZELMO, forty, ElNinho[mmdea]), 2,921 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,690
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1