musze dodac swoja ocene. mialem ogladaC z lafirynda ale usnela biedna. niech nie zaluje. jakis taki pseldo romantyczno-brutalny. romantyzm bohatera mnie powalal. zamist ja wydymac to zachowywal sie jak pedofil. nie wciagnal mnie swiat gansterki la. maz tej laski tez jakis cipowaty. a sceny z mlotkami i innymi narzedziami do mordowania jak " z teksanskiej masakry". ja tam nie polecam wogole.
cos mocnego i w temacie to: payback (godzina zemsty)
dla mnie kozak dramat. naprawde aktorzy zgrali tam rewalacyjnie i sam scenariusz i koncowka niczego nie psuja. kto chce sie pyczepic zawsze cos znajdzie. ale prosze o alternatywne zakonczenie tego filmu? tommy mial go zabic na ringu?? ja tam odbieram ten obraz jak naprawde wierne zachowania miedzy ludzkie, gdzie w pewnych sprawach sam bym sie zachowal tak samo. zona nie akceptujaca sposobu zarabiania kasy przez meza (scena z telefonem i w kiblu). treneiro brendana (fajnie jak przyszedl do niego i myslal ze ma mu kase pozyczyc). stary alkoholik ktory sie nawrocil. dyrektor i cala jego klasa tez nie sa jakos nachalni w swojej radosci. a tommy to taki wlasnie warrior, mieso ktore sie wysyla na pierwsza linie ognia. dla mnie jak najbardziej gorny polap kina
dla mnie kozak dramat. naprawde aktorzy zgrali tam rewalacyjnie i sam scenariusz i koncowka niczego nie psuja. kto chce sie pyczepic zawsze cos znajdzie. ale prosze o alternatywne zakonczenie tego filmu? tommy mial go zabic na ringu?? ja tam odbieram ten obraz jak naprawde wierne zachowania miedzy ludzkie, gdzie w pewnych sprawach sam bym sie zachowal tak samo. zona nie akceptujaca sposobu zarabiania kasy przez meza (scena z telefonem i w kiblu). treneiro brendana (fajnie jak przyszedl do niego i myslal ze ma mu kase pozyczyc). stary alkoholik ktory sie nawrocil. dyrektor i cala jego klasa tez nie sa jakos nachalni w swojej radosci. a tommy to taki wlasnie warrior, mieso ktore sie wysyla na pierwsza linie ognia. dla mnie jak najbardziej gorny polap kina
troche pospoilerowales to ja tez dodam coś wiecej SPOILER !!!!
co do niescislosci ktore mnie najbardziej razily to ze leszcz ktory nie miescil sie w pierwszej 500-tce UFC po dluzszej przerwie nagle wraca i rozpierdala jakiegos kozaka z Rosji, juz niewazne czy przez dzwignie czy nie przez dzwignie - niewazne jak silna motywacja w zyciu nie wygralby trzech walk na jakims debesciackim turnieju, bez jaj. Tak samo Tommy, przeciez z tego jak go pokazuja to brata powinien zniszczyc w 15 sek tak samo jak pozostalych, zwlaszcza ze motywacja tez jest no i jakim cudem pozwolili im startowac w tym turnieju to kolejna bajeczka. No i w pelni zgadzam sie z jednym z komentarzy z filmwebu, upchneli wszystko co musi byc w takim filmie, nieco na sile : kozacki wojownik ze Wschodu, motyw armii w Iraku, bohaterstwo i dezercja, watek milosny, nawrocony ojciec alkoholik, nienawisc pomiedzy rodzenstwem i ojcem, itp itd, teraz najwazniejsze - tak naprawde to film mi sie bardzo podobal !!! uwielbiam taką tematykę zwlaszcza ze jest jej na lekarstwo, wszystko powyzsze to jedynie czepianie się dlaczego nie uwazam filmu za arcydzielo tylko daje mu solidne 8,5/10 szkoda tych drobnych niedoróbek bo byłoby Arcydzielo w swoim gatunku
co do zakonczenia to chodzi chyba o to, ze tu go wlasciwie nie bylo zakonczenie to zakonczenie, w tym przypadku byl po prostu koniec filmu. Bo niby wiemy ze jeden pojdzie siedziec, drugi wygral kase i oplaci kredyt, ale bedzie dalej nauczycielem? Tommy tak po prostu pozwoli sie wsadzic do wiezienia? co z ojcem, wroci do domu i kolejne 1000 dni trzezwosci?
Liczylem ze sie chociaz podziela kasa, jeden wyjdzie na prosta a drugi pomoze wdowie po kumplu z wojska a tu.. napisy koncowe
Jakie filmy wyprodukowane w tym roku polecacie do sciagniecia na swieta?
gatunki; komedie/akcje/sensacje
Rampart, Tinker Tailor Soldier Spy, Devil's Double, Killer Elite, Kill the Irishman,Uwikłanie, Catch 44, Limitless, Elephant White, Unknown, J.Edgar, Sherlock Holmes A Game of Shadows - z tych dwóch są tylko wersje kinowe
Szkoda, że zamykasz się tak czasowo, bo mógłbym polecić kilka starszych tytułów
Tinker Tailor Soldier Spy - nie mieści się w podanych gatunkach: komedie, akcje, sensacje. W opisie filmu widnieje: "dwugodzinny orgazm" (Filmweb) ale chyba orgazm flegmatyka. Sporo osób na sali spało, część wyszła. Niemniej jednak to jeden z lepszych filmów szpiegowskich jakie widziałem...
Sala Samobójców - zdecydowanie polecam, ciekawy temat, fajnie zagrane, troszkę naciągane, ale jednak jak na polskie kino to wysokie standardy. Mozna sie poprzyczepiać, ale na pewno warto zobaczyć imo. Długo zwlekałem z obejrzeniem, ale sie nie zawiodłem, do tego swietnie dobrana muzyka.
no ja na razie obejrzalem do 4-ego odcinka i jestem zawiedziony... rozkreca sie to lepiej w tym ostatnim sezonie pozniej czy nie bardzo tylko prosze bez spoilerów...