|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Nie zapominajmy, że na tle społeczeństwa bieganie bez przerwy 30 minut to wyczyn i zaliczanie się do ludzi 'wysportowanych'. Wielu ludzi ma problem, żeby biec bez przerwy 1 km. Przeglądając fora biegowe, czy nawet ten temat można się zdołować wynikami, jeśli się zapomni po co się zaczęło biegać. Dla mnie ważna jest po prostu poprawa nastroju i ogólna sprawność fizyczna, mam jakieś swoje cele (lepsza motywacja), ale też wiem że nigdy pewnych wyników nie osiągnę, bo nie poświęcę się tylko biegom  . A biegam głównie dla samopoczucia i dotlenienia. PS. Nigdy żadnych supli nie brałem, ale z ciekawości poczytałem fora biegowe i jak się okazuje w bieganiu wcale to jakieś niezbędne i konieczne nie jest, dieta starczy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
36:30.00 to jest 4 klasa sportowa, w Polsce najlepsi biegaja ponizej 29 minut.
Ale tak jak jerome napisal trzeba odroznic biegania dla siebie w lesie, dla zdrowia, a start na jakichkolwiek zawodach, gdzie wiadomo czlowiek chce uzyskac jak najlepszy wynik.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
a Ty micheal89 jaki czas masz na dyńke?  Masz endo lub cos podobnego gdzie mozna sledzic Twoje treningi? Bo wnioskuje ze skoro masz taka wiedze i juz nie 1 raz sie wypowiadasz o naszych treningach itp to sam tez trenujesz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
a Ty micheal89 jaki czas masz na dyńke?  Masz endo lub cos podobnego gdzie mozna sledzic Twoje treningi? Bo wnioskuje ze skoro masz taka wiedze i juz nie 1 raz sie wypowiadasz o naszych treningach itp to sam tez trenujesz  wyczysc skrzynke
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
ej tam na skrzynkę... dawaj wynik tu, albo wbijaj do grupy na endo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
ej tam na skrzynkę... dawaj wynik tu, albo wbijaj do grupy na endo  nie biegam na 10 km, moge tylko powiedziec ze mam dosc wysoka klase sportowa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nawet sam nie mogę pół dnia wygospodarować, żeby przejechać się gdzieś dalej i tak pewnie będzie co najmniej do grudnia, szkoda że w lipcu nie pisałeś  Ale będę o tym pamiętał na wiosnę. Dobrze, że jest bieganie - sport, który jest najprostszy do uprawiania i zajmuje najmniej czasu, nie ma wymówek... 30 minut w ciągu dnia każdy znajdzie. Wodzu, ale ja ta data rzuciłem bo jest dość ciekawa impreza w Ostravie w tym czasie. Możesz napisać w jakich proporacjach tygodniowo to robisz? Pn, Śr, PT Czw, Sob, Ndz Wtorki wolne. 40 min na 10? Moj rekord to niecale 50 min 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
niedługo tu napiszą, że jak nie schodzisz poniżej 10,0 sek. na setkę, to renta Ci się należy  Dziś 5km w 30:25, z wielkim trudem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
żerom, dobry wynik  ostatnio coś z interwałami sobie kombinuję (raczej z nudów i ciekawości). 10 km w 59 min przy czym z 3 razy bym się porzygał a raz musiałem przejść marszem ok. 15 sekund... ciężko zoptymalizować trening...a może to 2 litry wódki z triduum wyjazdowego?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
spoko jerome efekty przyjdą  zadbaj tylko o regularnosc  Ja jak zaczynalem, pod koniec kwietnia mialem czas okolo 46min minut na dyche  Z tym ze wczesniej procz silowni gralem raz w tygodniu w pilke, w tenisa i raz na tydzien biegalem po 5 km  Jakos miesiac temu mialem juz 41:04 a teraz pewnie by wyszlo kolo 40 ale narazie nie moge pobeic na maxa  Pobiegne jakos tydzien po zawodach i wtedy zobacze czy jest progres 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
Wg mnie 40 min to taka granica przyzwoitosci dla biegacza amatora, ktory robi to rzetelnie. A tutaj widze ludzie wybiegania robia po ponad 10 km, niektorzy interwaly wala, jeszcze inni odzywki i diety. o, to ja jestem grubo ponizej tej granicy przyzwoitosci (48min)  wstyd tym bardziej ze moje wybiegania sa powyzej 10km (nawet do 30km albo 3godz.) a i interwaly czasem zrobie. diety za to nie stosuje i tak juz od prawie dwoch lat. wg tego stwierdzenia moj wynik jest beznadziejny, ale trudno mi sie z tym zgodzic moze dlatego ze wczesniej przez niemal 20 lat jaralem fajki? a i gorzelnie i browary wspieralem finansowo  z drugiej strony moze nie jest taki zly bo tylko 7min gorzej od mlodego i wysportowanego Vendetty...;) amator amatorowi wiekiem, forma i predyspozycjami do biegania nierowny i nie ma co przykladac tej samej miary do wszystkich. najwazniejsze, ze w bieganiu mozna pokonywac samego siebie i biegac coraz szybciej czego wszystkim zycze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Dobra, ale wszyscy wiemy, ze gdybys się spiał to bys go poprawaił bez problemu.
Z takich tematów jak bolące piszczele powyzej, ja mam jeszcze jeden, ten akurat mnie dotyczy. Smarkanie podczas wysilku. Niezaleznie od poru roku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
niektorzy nie biegaja na rekordy  mam znajomego co biega cale zycie ( teraz ma 26lat) startuje w zawodach max co 2 tyg  Jezdzi po 200 km od szczecina zeby tylko gdzies wystartowac a biegnie tylko dla frajdy i zeby pogadac ze starymi znajomymi  Na polmaratonie przez pierwsze 5 km biegl kolo jakiegos typka i z nim gadal  Na mecie mial czas 1.47 a i tak byl zadowolony  Ja tak nie umiem ale to nei znaczy ze nie szanuje osob, ktore biegaja bo lubią  Jestem tyem sportowca. Lubie przelamywac swoje slabosci ale takze rywalizowac z innymi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Z takich tematów jak bolące piszczele powyzej, ja mam jeszcze jeden, ten akurat mnie dotyczy. kwestia rozgrzania i rozciągnięcia, dziś pierwsze 3km cierpiałem przez nie a to pierwszy raz od miesiąca. dopiero później 'puściły' i poszły llamy po betonie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Mnie piszczele juz nie bola. Ja smarkam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
bo jesteś jeszcze smarkacz, z wiekiem przejdzie!
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
dzisiaj była u mnie idealna pogoda do biegania i pobiłem rekord życiowy  6,4 km w 24:03 czyli 1km w 3:45 biegam nieregularnie i cały czas na stałej trasie - żwirówce więc dla mnie wynik całkiem dobry tym bardziej, że jest to bardziej jako dodatek do piłki i tenisa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
od 2 tygodniu wznowilem bieganie, rozbrat byl ponad roczny, biegam ten sam dystans co kiedys, masakra z kondycja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040 |
tak sobie czytam ten temat i przypominam sobie swoją radość z każdej pobitej życiówki aż się łezka w oku kręci trzeba spróbować wrócić do biegania po ponad 4 letniej przerwie.... ciekawe czy coś zostało z tych 6 lat treningów
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|