Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 29 1 2 4 5 6 7 8 28 29
Platini #5538515 12/09/2012 17:30
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Nie zapominajmy, że na tle społeczeństwa bieganie bez przerwy 30 minut to wyczyn i zaliczanie się do ludzi 'wysportowanych'. Wielu ludzi ma problem, żeby biec bez przerwy 1 km. Przeglądając fora biegowe, czy nawet ten temat można się zdołować wynikami, jeśli się zapomni po co się zaczęło biegać. Dla mnie ważna jest po prostu poprawa nastroju i ogólna sprawność fizyczna, mam jakieś swoje cele (lepsza motywacja), ale też wiem że nigdy pewnych wyników nie osiągnę, bo nie poświęcę się tylko biegom smile. A biegam głównie dla samopoczucia i dotlenienia.

PS. Nigdy żadnych supli nie brałem, ale z ciekawości poczytałem fora biegowe i jak się okazuje w bieganiu wcale to jakieś niezbędne i konieczne nie jest, dieta starczy.

Bonus: Unibet
Platini #5538532 12/09/2012 17:53
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
36:30.00 to jest 4 klasa sportowa, w Polsce najlepsi biegaja ponizej 29 minut.

Ale tak jak jerome napisal trzeba odroznic biegania dla siebie w lesie, dla zdrowia, a start na jakichkolwiek zawodach, gdzie wiadomo czlowiek chce uzyskac jak najlepszy wynik.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
a Ty micheal89 jaki czas masz na dyńke? smile Masz endo lub cos podobnego gdzie mozna sledzic Twoje treningi? Bo wnioskuje ze skoro masz taka wiedze i juz nie 1 raz sie wypowiadasz o naszych treningach itp to sam tez trenujesz smile

Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by Vendetta
a Ty micheal89 jaki czas masz na dyńke? smile Masz endo lub cos podobnego gdzie mozna sledzic Twoje treningi? Bo wnioskuje ze skoro masz taka wiedze i juz nie 1 raz sie wypowiadasz o naszych treningach itp to sam tez trenujesz smile

wyczysc skrzynke

Platini #5538702 12/09/2012 19:39
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
ej tam na skrzynkę... dawaj wynik tu, albo wbijaj do grupy na endo smile

jerome #5538712 12/09/2012 19:44
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by jerome
ej tam na skrzynkę... dawaj wynik tu, albo wbijaj do grupy na endo smile


nie biegam na 10 km, moge tylko powiedziec ze mam dosc wysoka klase sportowa.

jerome #5538733 12/09/2012 20:04
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by jerome
Nawet sam nie mogę pół dnia wygospodarować, żeby przejechać się gdzieś dalej i tak pewnie będzie co najmniej do grudnia, szkoda że w lipcu nie pisałeś smile Ale będę o tym pamiętał na wiosnę. Dobrze, że jest bieganie - sport, który jest najprostszy do uprawiania i zajmuje najmniej czasu, nie ma wymówek... 30 minut w ciągu dnia każdy znajdzie.

Wodzu, ale ja ta data rzuciłem bo jest dość ciekawa impreza w Ostravie w tym czasie.

Originally Posted by Platini
Możesz napisać w jakich proporacjach tygodniowo to robisz?

Pn, Śr, PT
Czw, Sob, Ndz
Wtorki wolne.


40 min na 10?
Moj rekord to niecale 50 min laugh

Platini #5538971 13/09/2012 00:23
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
niedługo tu napiszą, że jak nie schodzisz poniżej 10,0 sek. na setkę, to renta Ci się należy laugh

Dziś 5km w 30:25, z wielkim trudem smile

Platini #5538998 13/09/2012 00:44
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
żerom, dobry wynik piwo
ostatnio coś z interwałami sobie kombinuję (raczej z nudów i ciekawości). 10 km w 59 min przy czym z 3 razy bym się porzygał a raz musiałem przejść marszem ok. 15 sekund... ciężko zoptymalizować trening...a może to 2 litry wódki z triduum wyjazdowego?

jerome #5539004 13/09/2012 00:47
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
spoko jerome efekty przyjdą smile zadbaj tylko o regularnosc smile Ja jak zaczynalem, pod koniec kwietnia mialem czas okolo 46min minut na dyche smile Z tym ze wczesniej procz silowni gralem raz w tygodniu w pilke, w tenisa i raz na tydzien biegalem po 5 km smile Jakos miesiac temu mialem juz 41:04 a teraz pewnie by wyszlo kolo 40 ale narazie nie moge pobeic na maxa smile Pobiegne jakos tydzien po zawodach i wtedy zobacze czy jest progres tongue

jerome #5539059 13/09/2012 01:41
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by jerome
Dziś 5km w 30:25, z wielkim trudem smile


Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Originally Posted by michael89
Wg mnie 40 min to taka granica przyzwoitosci dla biegacza amatora, ktory robi to rzetelnie. A tutaj widze ludzie wybiegania robia po ponad 10 km, niektorzy interwaly wala, jeszcze inni odzywki i diety.

o, to ja jestem grubo ponizej tej granicy przyzwoitosci (48min) laugh wstyd tym bardziej ze moje wybiegania sa powyzej 10km (nawet do 30km albo 3godz.) a i interwaly czasem zrobie. diety za to nie stosuje i tak juz od prawie dwoch lat.

wg tego stwierdzenia moj wynik jest beznadziejny, ale trudno mi sie z tym zgodzic moze dlatego ze wczesniej przez niemal 20 lat jaralem fajki? a i gorzelnie i browary wspieralem finansowo wink

z drugiej strony moze nie jest taki zly bo tylko 7min gorzej od mlodego i wysportowanego Vendetty...;)

amator amatorowi wiekiem, forma i predyspozycjami do biegania nierowny i nie ma co przykladac tej samej miary do wszystkich.
najwazniejsze, ze w bieganiu mozna pokonywac samego siebie i biegac coraz szybciej czego wszystkim zycze smile

Platini #5539162 13/09/2012 03:21
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Dobra, ale wszyscy wiemy, ze gdybys się spiał to bys go poprawaił bez problemu.


Z takich tematów jak bolące piszczele powyzej, ja mam jeszcze jeden, ten akurat mnie dotyczy.
Smarkanie podczas wysilku. Niezaleznie od poru roku.

lupus #5539169 13/09/2012 03:31
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
niektorzy nie biegaja na rekordy smile mam znajomego co biega cale zycie ( teraz ma 26lat) startuje w zawodach max co 2 tyg smile Jezdzi po 200 km od szczecina zeby tylko gdzies wystartowac a biegnie tylko dla frajdy i zeby pogadac ze starymi znajomymi smile Na polmaratonie przez pierwsze 5 km biegl kolo jakiegos typka i z nim gadal laugh Na mecie mial czas 1.47 a i tak byl zadowolony smile
Ja tak nie umiem ale to nei znaczy ze nie szanuje osob, ktore biegaja bo lubią smile Jestem tyem sportowca. Lubie przelamywac swoje slabosci ale takze rywalizowac z innymi smile

lupus #5539171 13/09/2012 03:36
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by lupus
Z takich tematów jak bolące piszczele powyzej, ja mam jeszcze jeden, ten akurat mnie dotyczy.

kwestia rozgrzania i rozciągnięcia,
dziś pierwsze 3km cierpiałem przez nie a to pierwszy raz od miesiąca. dopiero później 'puściły' i poszły llamy po betonie.

Platini #5539174 13/09/2012 03:40
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Mnie piszczele juz nie bola.
Ja smarkam!

Platini #5539176 13/09/2012 03:46
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
bo jesteś jeszcze smarkacz, z wiekiem przejdzie!

Platini #5541656 15/09/2012 00:06
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
dzisiaj była u mnie idealna pogoda do biegania i pobiłem rekord życiowy smile
6,4 km w 24:03 czyli 1km w 3:45
biegam nieregularnie i cały czas na stałej trasie - żwirówce więc dla mnie wynik całkiem dobry
tym bardziej, że jest to bardziej jako dodatek do piłki i tenisa smile

Platini #5541904 15/09/2012 02:33
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
od 2 tygodniu wznowilem bieganie, rozbrat byl ponad roczny, biegam ten sam dystans co kiedys, masakra z kondycja smile

Platini #5542058 15/09/2012 04:07
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040
tak sobie czytam ten temat i przypominam sobie swoją radość z każdej pobitej życiówki aż się łezka w oku kręci smile
trzeba spróbować wrócić do biegania po ponad 4 letniej przerwie.... ciekawe czy coś zostało z tych 6 lat treningów

Strona 6 z 29 1 2 4 5 6 7 8 28 29

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Lukasz111, aker, JelineK, betowiec, alfa, latajaca_holenderka, burbon), 2,524 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,111
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1