|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
pilka to co innego niz bieganie?  ja biegam regularnie 4 miesiac i na samym starcie bylem dobrze przygotowany kondycyjnie , wytrzymalosciowo i szybkosciowo dzieli regularnej grze w pilke i tenisa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
no w moim przypadku co innego, 2 godzinki mogę poganiać za piłką, oddycham rękawami ale cały czas się nie biega i można ten oddech złapać, przy jednostajnym bieganiu jest tak jak dzisiaj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Przyjdzie pazdziernik, zimno, bedziesz biegal szybciej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
pilka to takei interwaly i to jest takze dobry trening uzupelniajacy dla biegacza  ale rzeczywiscie , zalezy jak kto gra  Dla mnie bieg jednostajny po płaskim jest przyjemny. To k2 tak mi dalo w kosc ze podczas biegu myslalem sobie " w co ja sie wpeirdolilem"  serio  nie wiem czy dugi raz wezme w czyms takim udzial. https://picasaweb.google.com/113547013643781308544/IIBiegGorskiNaK2galeria z biegu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
no w moim przypadku co innego, 2 godzinki mogę poganiać za piłką, oddycham rękawami ale cały czas się nie biega i można ten oddech złapać, przy jednostajnym bieganiu jest tak jak dzisiaj  dzisiaj tylko 4 stopnie były rano, ciepło nie było  i muszę przyznać że zgrzałem się strasznie, a do grubszych nie należę (chociaż nie wiem czy jest tu jakaś zależność) troszkę później kasłałem ale mam nadzieje że biegi w taką pogodę nie odbiją się na zdrowiu bo nie zamierzam przestawać  co do szybszego biegania, to nie będę i tak na razie bo brakuje mi po prostu powietrza w pewnym momencie i muszę odpocząć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
to biegaj na poczatek wolniej ale za to dluzej bez przerwy , staraj sie biegac najmniej 20 min ale bez zatrzymania. Chocby tempo mialoby byc troche szybsze od chodu.Bedziesz stopniowo zwiekszal wytrzymalosc. Bo na razie nie ma co pracowac nad szybkoscia skoro nie dajesz rady przebiec 2km w tempie 6:30/km 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
właśnie myślałem że to jest takie MOJE tempo które tak jakby czuje i równo nim biegłem, mówisz żeby biegać wolniej i pobiegnę dalej? w środę kolejny bieg 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
ale jak czujesz i rowno biegles i po km spuchles?  sorry ze sie smieje , wiem ze zaczynasz  ale Po 1 km to sie robi rozciaganie i dopiero zaczyna sie biegac  Biegaj wolniej ale tak zebys dal rade przebiec bez przerwy 20 min na spokojnym oddechu  Jesli dojdziesz do tego, ze bedziez mogl przebiec 40 min bez zadyszki zacznij biegac szybciej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
ale jak czujesz i rowno biegles i po km spuchles?  sorry ze sie smieje , wiem ze zaczynasz  ale Po 1 km to sie robi rozciaganie i dopiero zaczyna sie biegac  Biegaj wolniej ale tak zebys dal rade przebiec bez przerwy 20 min na spokojnym oddechu  Jesli dojdziesz do tego, ze bedziez mogl przebiec 40 min bez zadyszki zacznij biegac szybciej  nie szkodzi można się śmiać, sam się z tego śmieję opiszę to może tak: tak jak każdy ma swoje tempo chodu np. do pracy/sklepu, tak ja czuje takie swoje tempo biegu, po prostu biegnę jak Forrest Gump  jak poczułem że tracę 'moc' starałem się na siłę biec już jednostajnym tempem i biec jak najdłużej (akurat się złożyło że dobiegłem do 1km)  przez to swoje tempo mam też obawy czy będę w stanie biec wolniej, będę się na tym bardzo musiał skupiać żeby nie przyspieszać, nie czuję też żeby wolniejsze tempo pomogło ale to zobaczy się w środę i zdam relację 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
musi pomoc  tu chodzi o puls  ale nie bedziesz porzeciez go mierzyl bo to bez sensu  Kontroluj puls za pomocą oddechu  Jak zauwazysz ze oddech przyspiesza to zwalniaj  To jest powiązane  A nie tak jak Ty piszesz, ze nie sadzisz ze wolneijszy bieg wplynie na wytrzymalosc  Musi wplynac !!! Biegnij w takim tempie by oddch pozwalal Ci na swobodną rozmowe  Jak nie masz do kogo gadac to gadaj do siebie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
cenna rada zobaczymy jak wyjdzie w środę rano, poinformuję, dzięki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
wybiegaj do sklepu oddalonego o kilometr 10 minut przed jego zamknięciem. Gwarantuje Ci, że zejdziesz do 6:30. Wystarczy być dobrze nastawionym psychicznie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
wybiegaj do sklepu oddalonego o kilometr 10 minut przed jego zamknięciem. Gwarantuje Ci, że zejdziesz do 6:30. Wystarczy być dobrze nastawionym psychicznie  jest problem, bo biegam rano nastawienie psychiczne jest w porządku, gdyby nie to, przestałbym biec już po 500m  nie żartuję, były takie myśli że to nie dla mnie ale nie poddam się i daję z siebie wszystko 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
xqwzts, wspieram Cię moralnie. 5 miesięcy temu męczyłem się 500metrówką, teraz regularnie robię sobie 10 km w 60 minut. powolutku, powolutku -> przyjdą efekty!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
@Vendetta Bielizny termoaktywnej używałem w zasadzie pierwszy raz na początku bieżącego roku jakoś na przełomie stycznia i lutego gdy miałem pierwszą "zajawkę" na bieganie... muszę przyznać, że mrozy uwcześnie panujące w Lądku Zdroju nie odstraszyły mnie od biegania m.in. dzięki temu że pod dresem miałem taką właśnie bieliznę. Wg mnie jest to dobre rozwiązanie na niskie temperatury, nie krępuje ruchów i nie pozwala na zbyt szybkie wyziębienie organizmu. Za swoją zapłaciłem ok 80 PLN (no name) ale stówka to moim zdaniem nie jest zbyt wygórowana cena aby spróbować i przekonać się na własnej skórze o wadach/zaletach tego typu stroju 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
Powodzenia McKracken!!!  jaki czas docelowy?  3:30? 2:10-2:15  a na serio to 3:30 to jeszcze nie moja polka. celuje w <4h ale ze to moj debiut to wystarczy, ze ukoncze w powiedzmy 4:15 i tez bede szczesliwy a odkuje sie nastepnym razem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
wg mnie to jest ten sam produkt w obydwu linkach. pytanie tylko po co Ci to skoro po k2 juz masz konczyc z bieganiem?  korzystalem z podobnych gaci w lutym jak trenowalem bedac w PL przy -19*C, przydalo sie, ale wazniejsze byly rekawiczki niz kalesony
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Endomondo mi dziś nie łapało sygnału GPS przez złą pogodę (i mgłę?)  ale patrzyłem na zegarek i policzyłem długość trasy na oko, 1,7km w 10 minut, tym razem oprócz braku tchu zaczęły boleć mięśnie nóg  ale jest duży progres  Vendetta, biegłem tak jak radziłeś i chyba pomogło 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Biegłeś po bułki? 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|