|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 343
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2009
Posty: 343 |
Moje cele są proste nie odpuścić żadnej sesji biegowej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
moim zdnaiem tylko cel na polmaraton bedzie ciezki bo reszta izi  W maratonie specjalnei dalem az tyle bo to debiut i do konca nie wiem jak to bedzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,482
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,482 |
bardzo zawiedziony wczorajszym biegiem 10.2km w 58min.....ciezko sie biegnie bez zegarka lub innych bajerow na chuj ci zegarek jak ty masz stoper i licznik głowie  nie no, najpierw przejechalem trase autem, zmierzylem dystans zamykam auto, patrze na zegarek co jest w srodku i jazda
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Jeśli biegasz bez telefonu (co jest najlepszym rozwiązaniem), to kup sobie za parę zł zegarek ze stoperem na rękę, a odległości mierz np. w Google Earth.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
mi dzis endo nie zadzialalo na zawodach( start byl spod mostu i nie zlapalo sygnalu) i sie mega wkurwilem :/ Dlaczego mowisz ze bieganie bez telefonu jest najlepszy rozwiazaniem? Zawsze po km masz info w jakimc zasie biegniesz itp. Ja dzisiaj nie znalem trasy wiec nie wiedzialem w jakim czasie pokonuje 1km a co gorsza nie wiedzialem ile zaostalo do kocna biegu. LIPA
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Jakieś 2 h temu postanowiłem sobie zorganizować krótkie rozbieganie i mnie też endo zrobiło w ch.ja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Btw. ktoś wie ile endo pobiera danych podczas np. 45 minutowego wybiegu podczas trackowania online ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
Pobiera raczej nie za dużo bo GPS jest za darmo. Wysyła co minutę porcję danych na endomondo.com zawierających położenie, czas i odległość co w sumie powinno dać co najwyżej pareset bajtów.
Jakbym miał szacować to podczas 45 minutowego biegu wysyła około 5 kB.
Można też z tego co mi kolega mówił ustawić opcję, żeby nie wysyłało informacji na serwer podczas biegu i wrzucać treningi na endomondo.com w domu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
U mnie każde połączenie z netem to 10 kb, więc przy 45 minutowym biegu mamy jakieś 450 kb, czyli nie wiele. Wiem, że można trackowanie online wyłączyć, ale chciałbym zobaczyć jak to działa. Dzisiaj pobiegnę z endo na andku i sport trackerem na symbianie. Zobaczymy czy to wina sygnału czy andka. Jutro zrobimy test endo na andku vs endo na symbianie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ale z was łosie z tym GPSem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
Ja to biegam w butach z rozjebaną podeszwą od marca z 2x w tygodniu określony odcinek który zajmuje mi ok 1,5h (nawet nie wiem jaki to dystans) nuta do ucha, i tyle mi endorfin przywala, że nie ogarniam jak można poświęcać w tym wszstkim aż tyle uwagi na różnej maści bajery, nie mówiąc o tym że sam ich brak potrafi wam zjebać bieganie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
odpowiedz jest prosta: niektorzy biegaja tylko i wylacznie dla przyjemnosci a inni procz tego chca poprawiac swoje umiejetnosci a do tego potrzebne są dokladne pomiary. Zarówno na zawodach jak i w trakcie wiekszosci treningów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
Zajawieńcy którzy poważnie te biegi traktują i mają jakieś ambicje w tym sporcie to ok, sam kilkanście lat nogę trenowałem 5 dni wtygodniu + mecz na weekend.Oszołomów jednak nie brakuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
GPS jest za darmo na całym świecie, pierwszy odczyt zawsze trwa najdłużej, dlatego bezpiecznie jest przed biegiem zrobić pierwszy odczyt GPS. Ja robię tak: 15 minut przed biegiem, wystawiam komórkę na parapet (inaczej nie złapie) i włączam endo albo mapy, tak żeby widział mrugającą ikonkę gpsu, jak załapie, to biorę do kieszeni i idę biegać, wtedy na krótki traci sygnał (mieszkam w kamienicy), ale zaraz po tym jak wyjdę, sygnał jest chwytany od razu, bo pierwszy odczyt namierzył nasz GPS i dopiero wtedy włączam start w endo i zaczynam biec. To tak na chłopski rozum  Endomondo strasznie motywuje i każdemu się przyda monitoring wyników, nawet takiemu outsiderowi jak mnie. No i na forum bukmacherskim to chyba wszyscy mają słabość do statystyk
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Endomondo strasznie motywuje i każdemu się przyda monitoring wyników, nawet takiemu outsiderowi jak mnie. No i na forum bukmacherskim to chyba wszyscy mają słabość do statystyk Mam tak samo
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
ja bardzo powaznei tego nei traktuje ale nie chcialoby mi sie tylko beigac dla biegania i nie wiedziec ile rpzebiegam w jakim czasie  Sa juz wyniki tego mojego wczorajszego biegu na 5 km - czas 19:55 :/ lipa bo trasa była w miare plaska z jednym krótkim i to tego delikatnym podbiegiem. Lipa bez endo :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
No i na forum bukmacherskim to chyba wszyscy mają słabość do statystyk Prawda
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
dzis pierwszy raz bieglem z endomondo, trzymajac telefon w reku, masakra, poza tym myslalem, ze odcinek jest dluzszy, telefon zlapal sygnal juz po 2-3 sekundach w domu
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
dzis pierwszy raz bieglem z endomondo, trzymajac telefon w reku, masakra, poza tym myslalem, ze odcinek jest dluzszy, telefon zlapal sygnal juz po 2-3 sekundach w domu a na zewnatrz juz po 1 sek., ogolnie gps/endomondo "oszukuje" na niekorzysc, a czas masakra - 2,06 km ponad 11 min  a w trakcie biegu wydawalo mi sie ze przesadzilem z tempem i ze pierwsza czesc biegu tzn okolo 1 km na pewno byla szybsza niz koncowka a wyszlo odwrotnie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Zostałem niejako wywołany do tablicy, więc odpowiadam  Są osoby, które używają Endo czy ST jako bajer i lansują się po parku, przy okazji prezentując swoją nową Nokie Lumie i oczywiście to uważam za głupotę. Ja Endo czy ST traktuję nie jako zabawkę, tylko jako bardzo pomocną rzecz przy określaniu tempa, a docelowo jeden z tych programów (jeszcze się nie zdecydowałem, którego będę docelowo używał) ma mi pomagać przy biciu rekordów i pokonywaniu własnych słabości. Biegam w najtańszych butach i spodniach do biegania z Decathlonu, byle jakiej koszulce i bluzie, ale kontrolę elektroniczną nad swoim biegiem muszę mieć Aktualnie mój bieg po rocznej przerwie to męczarnia, ale trzeba zacisnąć zęby i ten pierwszy etap biegania przejść na nowo. Na dodatek trochę fatu się odłożyło przez ten rok, więc i tego trzeba by się pozbyć  Lupus, w zeszłym roku używałem ST i chyba ani razu nie zgubiłem sygnału, więc to wina sprzętu lub oprogramowania, a nie użytkownika  Linc, za kilkanaście złotych są futerały, które zapinasz na ramieniu i zapominasz, że masz telefon ze sobą 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|