|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Napiszcie Kwiatkowskiemu na facebooku albo twitterze żeby podczas treningów włączał Stravę czasami, bo ja nie mam tam kont  A chłopak fajny, więc jak przeczyta to może wgra parę treningów
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Na fejsie ktos mu ogarnia konto, bo wpisy np podczas TdF pojawialy sie podczas etapu  Ale fajnie, ze dba o PR. Twittera sam sobie ogarnia. Juz dostal PRO przy zdjeciu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228
a.k.a. "dave_k.o."
|
|
a.k.a. "dave_k.o."
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228 |
półtora miecha temu rozwaliłem sobie stope na hali , pomyslałem że to stłuczenie i minie po 2 tygodniach ale boli cały co było dla mnie juz troche dziwne bo nigdy tak nie miałem czas gdy się ruszam wiec wczoraj poszłem do lekarza , zrobił rentgena powiedział ze jest ok i moze jeszcze nawet miesiac bolec a jak sie spytalem czy czyms smarowac to powiedział zeby nic nie brac bo to nic nie da , mieliscie cos podobnego kiedyś ? coś można przyspieszyc ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2008
Posty: 1,816
a.k.a. "Vacinho"
|
|
a.k.a. "Vacinho"
Dołączył: Jul 2008
Posty: 1,816 |
Witam  To mój pierwszy post w tym dziale. Od wiosny do późnej jesieni zrobiłem multum km na rowerze. Dzięki temu zgubiłem zbędne kg. Chcąc to utrzymać przez zimę, postanowiłem biegać. Mam buty Kalenji Ekiden 50. Z racji tego, iż nie wiedziałem jak to się potoczy (moje bieganie), na początek dobra rzecz, cenowo szczególnie. Nie przedłużając...Biegam po asfalcie (wyłącznie), dystans 5 km. Nawet dzień - dwa przerwy sprawia, że bolą mnie okropnie golenie i kostki po połowie dystansu. Nieco poczytałem o technice biegania, zwróciłem uwagę na to jak sam się zachowuję podczas biegu. Wg moje laickiego oka w tej dziedzinie, mam skłonność do supinacji. W tej sprawie Panowie mam pytanie. Jakie buty będą dla mnie odpowiednie? Z góry dzięki za odp. Udanych biegów i spełnienia założonych celów na ten 2014. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, dzisiaj byłem na prześwietleniu, wyniki odbieram w poniedziałek. Na razie to ani mi się śni o bieganiu, bo kuleję przy chodzeniu. Fatalna sprawa, mam nadzieję, że jednak po prześwietleniu wyjdzie tylko jakaś pierdoła i będę mógł jak najszybciej wrócić do biegania ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, dzisiaj byłem na prześwietleniu, wyniki odbieram w poniedziałek. Na razie to ani mi się śni o bieganiu, bo kuleję przy chodzeniu. Fatalna sprawa, mam nadzieję, że jednak po prześwietleniu wyjdzie tylko jakaś pierdoła i będę mógł jak najszybciej wrócić do biegania ;/ To na ostatnim 16-km treningu się tak załatwiłeś?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
półtora miecha temu rozwaliłem sobie stope na hali , [\quote] [quote=jerome]A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, [\quote] [quote=podstawek]Ja z piszczelami miałem już na tyle poważny problem, że czułem je nawet przy spacerze czy jeździe na rowerze. No właśnie czytam tak sobie Wasze wpisy i doszedłem do wniosku, że odpuszczam bieganko. Chciałem powrócić do formy po kontuzji łąkotki. Wcześniej regularnie haratałem w gałę i tłukłem w squasha. Na siłce kardio robiłem w najlepsze: rowerek + bieżnia. Sęk w tym, że poza w/w bólem w mięśniach piszczelowatych doszedł mi szalejący błędnik, po zejściu z bieżni oraz bóle kolan (mimo, że ważę 83 przy 1.82) szczególnie tego kontuzjowanego. Ja rozumiem, że jest moda na bieganie i generalnie nie wymaga ono zbyt dużych nakładów finansowych w stosunku do innych dyscyplin. Jednakże obciążenia dla stawów są znacznie większe niż np. podczas jazdy na rowerze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Tam musiałem się doprawić, ale same 16 km przy tym tempie nie mogły tego zrobić. Podczas biegu nic nie czułem, poza delikatnymi zakwasami po sobotnim treningu (fakt mocniejsze były w prawej nodze, może przez to trochę inaczej lewą stawiałem - lewą mam rozwaloną), ale to nic nadzwyczajnego nie było, a tego rozcięgna podeszwowego w ogóle nie czułem, dopiero na następny dzień zacząłem lekko kuleć, a wczoraj to już prawdziwa kuternoga ze mnie była. Do tego amortyzacja w butach mi się praktycznie skończyła, zaczęły być "minimalistyczne". Ale to są słabe powody, bo ile razy się na mocniejszych zakwasach biegało, ile razy na sztywnych nogach, ile razy noga stawała tak, że tylko cud od wywrotki czy od skręcenia ratował, a teraz po prostu jakiś pech. Zobaczymy co lekarz powie, bo na razie to tylko moje przypuszczenia i pomoc dr Google http://www.magazynbieganie.pl/bol-w-stopie-rozciegno-podeszwowe/
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Valverde grając w nogę czy kosza jeszcze bardziej narażasz nogi  Bo prócz biegania i skakania, dochodzi kontakt z przeciwniekiem a w nodze walenie w piłkę. Fakt - rower i pływanie na pewno są o niebo mniej kontuzjogenne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
nie wiem czy na temat czy nie na temat, ale jesli ktos duzo beiga to sporty uzupelniajace są konieczne. Np. pilka nozna, siłownia, basen czy nawet rower. Uprawiajac tylko bieganie niejako uposledzamy się ruchowo i jestesmy bardziej podatni na rózne urazy czy kontuzje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
nie wiem czy na temat czy nie na temat, ale jesli ktos duzo beiga to sporty uzupelniajace są konieczne. Np. pilka nozna, siłownia, basen czy nawet rower. Uprawiajac tylko bieganie niejako uposledzamy się ruchowo i jestesmy bardziej podatni na rózne urazy czy kontuzje. Potwierdzam, oprócz jesiennych treningów, dość wyczerpujących dla mnie, zawsze w poniedziałki grałem/gram dodatkowo w piłkę 2h na hali. Obyło się bez żadnych urazów w czasie przygotowań i do teraz jest wszystko OK. Tfu tfu tfu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
mi sie przytrafila kontuzja w okresie startowym na ktorym skupilem sie tylko i wyalcznie na treningach biegowych i tego bledu w przyszlosci juz nie powtorze. Niby rozbrat ze sportami uzupelniajacymi trwal tylko 3 miesiace, ale widac to i tak za dlugo. Oczywiscie mowimy tutaj o mocniesjzym trenowaniu, a nie beiganiu rekreacyjny 1-2 razy w tygodniu po 5km 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
jerome trzymam kciuki, żeby nie było to rozcięgno
mnie pobolewa w podobnym miejscu, ale na szczęście jest to zginacz palucha, chociaż lokalizacja bardzo podobna
mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
A dopiero co sobie zyczylismy zdrowia.
Panowie szybkiego powrotu do zdrowia wam zycze, mam, nadzieje, ze to nic poważnego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
Dołączam się do tego napisał podstawek i lupus. Szybkiego powrotu dla wszystkich walczących z kontuzjami 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ja rozumiem, że jest moda na bieganie i generalnie nie wymaga ono zbyt dużych nakładów finansowych w stosunku do innych dyscyplin. To mit  Zapytaj chlopakow 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Na początku trzeba trochę wyłożyć, ale później dochodzi już tylko wpisowe i rzadko jakieś nowe buty/ciuchy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
na poczatku trzeba troche zainwestowac zeby pozniej wyciagac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
I tu sie z wami nie zgodze, nie ma tanszego sportu
A ze jest duzo zbednych i drogich gadzetow to inna bajka
Podst sprzet: buty: powiedzmy 150 zl stoper: mozna za 20 zl kupic Dla osob, które nie moga zyc bez pulsometra to spokojnie mozna kupic za 50 zl i tez sie nada i uwaga ma juz stoper getry: 50 zl koszulka:50 zl
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|