Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 27 1 2 4 5 6 7 8 26 27
Platini #6126815 14/01/2014 16:13
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Patrzcie kogo Podstawek znalazl smile

http://www.strava.com/athletes/1905161

Bonus: Unibet
Platini #6127120 14/01/2014 21:19
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Napiszcie Kwiatkowskiemu na facebooku albo twitterze żeby podczas treningów włączał Stravę czasami, bo ja nie mam tam kont smile A chłopak fajny, więc jak przeczyta to może wgra parę treningów

Platini #6127758 15/01/2014 17:31
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Na fejsie ktos mu ogarnia konto, bo wpisy np podczas TdF pojawialy sie podczas etapu smile
Ale fajnie, ze dba o PR.
Twittera sam sobie ogarnia.

Juz dostal PRO przy zdjeciu.

Platini #6128191 16/01/2014 02:16
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228
a.k.a. "dave_k.o."
a.k.a. "dave_k.o."
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228
półtora miecha temu rozwaliłem sobie stope na hali , pomyslałem że to stłuczenie i minie po 2 tygodniach ale boli cały co było dla mnie juz troche dziwne bo nigdy tak nie miałem czas gdy się ruszam wiec wczoraj poszłem do lekarza , zrobił rentgena powiedział ze jest ok i moze jeszcze nawet miesiac bolec a jak sie spytalem czy czyms smarowac to powiedział zeby nic nie brac bo to nic nie da , mieliscie cos podobnego kiedyś ? coś można przyspieszyc ?

Platini #6128239 16/01/2014 03:34
Dołączył: Jul 2008
Posty: 1,816
a.k.a. "Vacinho"
a.k.a. "Vacinho"
Dołączył: Jul 2008
Posty: 1,816
Witam piwo

To mój pierwszy post w tym dziale. Od wiosny do późnej jesieni zrobiłem multum km na rowerze. Dzięki temu zgubiłem zbędne kg. Chcąc to utrzymać przez zimę, postanowiłem biegać. Mam buty Kalenji Ekiden 50. Z racji tego, iż nie wiedziałem jak to się potoczy (moje bieganie), na początek dobra rzecz, cenowo szczególnie. Nie przedłużając...Biegam po asfalcie (wyłącznie), dystans 5 km. Nawet dzień - dwa przerwy sprawia, że bolą mnie okropnie golenie i kostki po połowie dystansu. Nieco poczytałem o technice biegania, zwróciłem uwagę na to jak sam się zachowuję podczas biegu. Wg moje laickiego oka w tej dziedzinie, mam skłonność do supinacji. W tej sprawie Panowie mam pytanie. Jakie buty będą dla mnie odpowiednie?

Z góry dzięki za odp. Udanych biegów i spełnienia założonych celów na ten 2014.

piwo

Platini #6128804 16/01/2014 17:05
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, dzisiaj byłem na prześwietleniu, wyniki odbieram w poniedziałek. Na razie to ani mi się śni o bieganiu, bo kuleję przy chodzeniu. Fatalna sprawa, mam nadzieję, że jednak po prześwietleniu wyjdzie tylko jakaś pierdoła i będę mógł jak najszybciej wrócić do biegania ;/

jerome #6128813 16/01/2014 17:10
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by jerome
A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, dzisiaj byłem na prześwietleniu, wyniki odbieram w poniedziałek. Na razie to ani mi się śni o bieganiu, bo kuleję przy chodzeniu. Fatalna sprawa, mam nadzieję, że jednak po prześwietleniu wyjdzie tylko jakaś pierdoła i będę mógł jak najszybciej wrócić do biegania ;/
To na ostatnim 16-km treningu się tak załatwiłeś?

Platini #6128830 16/01/2014 17:34
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Originally Posted by davccio
półtora miecha temu rozwaliłem sobie stope na hali , [\quote]
[quote=jerome]A ja prawdopodobnie rozwaliłem sobie rozcięgno podeszwowe w lewej stopie, [\quote]
[quote=podstawek]Ja z piszczelami miałem już na tyle poważny problem, że czułem je nawet przy spacerze czy jeździe na rowerze.

No właśnie czytam tak sobie Wasze wpisy i doszedłem do wniosku, że odpuszczam bieganko. Chciałem powrócić do formy po kontuzji łąkotki. Wcześniej regularnie haratałem w gałę i tłukłem w squasha. Na siłce kardio robiłem w najlepsze: rowerek + bieżnia. Sęk w tym, że poza w/w bólem w mięśniach piszczelowatych doszedł mi szalejący błędnik, po zejściu z bieżni oraz bóle kolan (mimo, że ważę 83 przy 1.82) szczególnie tego kontuzjowanego.

Ja rozumiem, że jest moda na bieganie i generalnie nie wymaga ono zbyt dużych nakładów finansowych w stosunku do innych dyscyplin. Jednakże obciążenia dla stawów są znacznie większe niż np. podczas jazdy na rowerze.

Platini #6128836 16/01/2014 17:40
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Tam musiałem się doprawić, ale same 16 km przy tym tempie nie mogły tego zrobić. Podczas biegu nic nie czułem, poza delikatnymi zakwasami po sobotnim treningu (fakt mocniejsze były w prawej nodze, może przez to trochę inaczej lewą stawiałem - lewą mam rozwaloną), ale to nic nadzwyczajnego nie było, a tego rozcięgna podeszwowego w ogóle nie czułem, dopiero na następny dzień zacząłem lekko kuleć, a wczoraj to już prawdziwa kuternoga ze mnie była. Do tego amortyzacja w butach mi się praktycznie skończyła, zaczęły być "minimalistyczne". Ale to są słabe powody, bo ile razy się na mocniejszych zakwasach biegało, ile razy na sztywnych nogach, ile razy noga stawała tak, że tylko cud od wywrotki czy od skręcenia ratował, a teraz po prostu jakiś pech. Zobaczymy co lekarz powie, bo na razie to tylko moje przypuszczenia i pomoc dr Google http://www.magazynbieganie.pl/bol-w-stopie-rozciegno-podeszwowe/

Platini #6128838 16/01/2014 17:43
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Valverde grając w nogę czy kosza jeszcze bardziej narażasz nogi smile Bo prócz biegania i skakania, dochodzi kontakt z przeciwniekiem a w nodze walenie w piłkę. Fakt - rower i pływanie na pewno są o niebo mniej kontuzjogenne.

jerome #6129294 16/01/2014 22:06
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
nie wiem czy na temat czy nie na temat, ale jesli ktos duzo beiga to sporty uzupelniajace są konieczne. Np. pilka nozna, siłownia, basen czy nawet rower.
Uprawiajac tylko bieganie niejako uposledzamy się ruchowo i jestesmy bardziej podatni na rózne urazy czy kontuzje.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by Vendetta
nie wiem czy na temat czy nie na temat, ale jesli ktos duzo beiga to sporty uzupelniajace są konieczne. Np. pilka nozna, siłownia, basen czy nawet rower.
Uprawiajac tylko bieganie niejako uposledzamy się ruchowo i jestesmy bardziej podatni na rózne urazy czy kontuzje.
Potwierdzam, oprócz jesiennych treningów, dość wyczerpujących dla mnie, zawsze w poniedziałki grałem/gram dodatkowo w piłkę 2h na hali. Obyło się bez żadnych urazów w czasie przygotowań i do teraz jest wszystko OK. Tfu tfu tfu.

fechu #6129310 16/01/2014 22:47
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
mi sie przytrafila kontuzja w okresie startowym na ktorym skupilem sie tylko i wyalcznie na treningach biegowych i tego bledu w przyszlosci juz nie powtorze. Niby rozbrat ze sportami uzupelniajacymi trwal tylko 3 miesiace, ale widac to i tak za dlugo.
Oczywiscie mowimy tutaj o mocniesjzym trenowaniu, a nie beiganiu rekreacyjny 1-2 razy w tygodniu po 5km wink

Platini #6129426 17/01/2014 01:53
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
jerome trzymam kciuki, żeby nie było to rozcięgno

mnie pobolewa w podobnym miejscu, ale na szczęście jest to zginacz palucha, chociaż lokalizacja bardzo podobna

mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie

Platini #6129428 17/01/2014 01:55
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
A dopiero co sobie zyczylismy zdrowia.

Panowie szybkiego powrotu do zdrowia wam zycze, mam, nadzieje, ze to nic poważnego.


Platini #6129432 17/01/2014 01:57
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Dołączam się do tego napisał podstawek i lupus.

Szybkiego powrotu dla wszystkich walczących z kontuzjami boks

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Valverde
Ja rozumiem, że jest moda na bieganie i generalnie nie wymaga ono zbyt dużych nakładów finansowych w stosunku do innych dyscyplin.

To mit tongue
Zapytaj chlopakow wink

Platini #6129472 17/01/2014 02:47
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Na początku trzeba trochę wyłożyć, ale później dochodzi już tylko wpisowe i rzadko jakieś nowe buty/ciuchy wink

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
na poczatku trzeba troche zainwestowac zeby pozniej wyciagac wink

Platini #6130529 17/01/2014 21:00
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
I tu sie z wami nie zgodze, nie ma tanszego sportu


A ze jest duzo zbednych i drogich gadzetow to inna bajka

Podst sprzet:
buty: powiedzmy 150 zl
stoper: mozna za 20 zl kupic
Dla osob, które nie moga zyc bez pulsometra to spokojnie mozna kupic za 50 zl i tez sie nada i uwaga ma juz stoper
getry: 50 zl
koszulka:50 zl


Strona 6 z 27 1 2 4 5 6 7 8 26 27

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, burbon, JelineK, kamel, latajaca_holenderka), 1,397 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,874
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1