Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 10 z 12 1 2 8 9 10 11 12
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925
Afera z modelkami w Dubaju,prawda czy fałsz grin? co powiecie o tym?

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Dla mnie cała ta sprawa się kupy nie trzyma

Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,728
Likes: 5
1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
1 Online: Content
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,728
Likes: 5
Z tego co słyszałem, ma powstać specjalna komisja żeby to zbadać. zrzutka po 10 zeta potem losowanie.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,687
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,687
Likes: 10
"I będzie w maju 2015 wielkie odkrycie w dziedzinie astronomii, największe chyba w dziejach które zmieni nasze postrzeganie kosmosu."

http://www.wykop.pl/ramka/2494959/l...anie-cieklym-tuz-pod-powierzchnia-marsa/

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824


najciekawsze od około 5:00

Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Aug 2013
Posty: 504

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Zgadza, ten link pojawia się w filmiku, ale ludzie są z natury leniwi, więc wrzuciłem wersję audio.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495

Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925


Mega dokument,spodoba się Wam

Dołączył: Nov 2002
Posty: 728
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Nov 2002
Posty: 728
Ciekawostka o Korei Południowe ( za wikipedią)

Pięćdziesiąt lat temu PKB Korei Południowej przypadający na jednego mieszkańca, porównywalny był z poziomem PKB w biedniejszych krajach Afryki i Azji[10][11]. Korea Północna była mniej zniszczona przez wojnę i posiadała większość przemysłu półwyspu, a ponadto węgiel. Na południu rządziła korupcja, kartki, czarny rynek, oraz gigantyczny deficyt handlowy.
Seul

Dzisiaj PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest 9 razy wyższy niż w Indiach, 15 razy wyższy niż w Korei Północnej (licząc metodą parytetu siły nabywczej, PPP) i porównywalne z poziomem PKB w mniej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej. W latach 1963–1997 wzrost PKB wynosił stale 8,5% rocznie. Przy tym wydatki na wojsko pochłaniały cały czas ogromną część budżetu[potrzebne źródło].

Reformy, które doprowadziły do rozwoju gospodarczego Korei Południowej obejmowały:

finansowanie inwestycji krajowymi środkami,
pożyczanie pieniędzy z zagranicy tylko poprzez budżet,
utrzymywanie stabilności wartości wona,
początkową nacjonalizację banków komercyjnych, dla zaprzęgnięcia ich do rozwijania gospodarki,
zasadniczo nie wpuszczanie do kraju inwestycji zagranicznych[potrzebne źródło],
przyjmowanie z zagranicy tylko transferów technologii oraz wiedzy,
zamiast substytucji importu forsowanie rozwijania eksportu (na początku okresu wzrostu eksport był 4,3 razy mniejszy niż import)[potrzebne źródło],
ścisła polityka ograniczonej wymienialności wona: wymieniać walutę można było tylko na potrzeby bieżącego handlu zagranicznego,
wysokie cła na import,
sponsorowanie wybranych gałęzi przemysłu oraz dużego nakładu pracy,
ścisłe niedopuszczanie nie-Koreańczyków do rynku finansowego[potrzebne źródło],
stopy procentowe ustalano w interesie rządu/gospodarki
stosunkowo niskie zadłużenie kraju, ze szczególnie niskim udziałem zadłużenia krótkoterminowego

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
a ja wlasnie jestem w Seulu i z pelna odpowiedzialnoscia moge polecic ten kraj jako wakacyjny wypad - jesli ktos nigdy nie byl w Azji to super miejsce na rozpoczecie przygody z tym regionem,
ogarnięci, tanio, jedzenie dobre, mozna poszukac miejsc z teledysku Gangman style tongue
lotnisko Incheon - piekna sprawa, jedno z najlepszych na swiecie, do centrum dojezdza metro - generalnie super sprawa, szkoda ze jestem tylko przejazdem, ale kiedys wybiore sie na dluzej.

Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2011
Posty: 5,925
Originally Posted by Mitul
a ja wlasnie jestem w Seulu i z pelna odpowiedzialnoscia moge polecic ten kraj jako wakacyjny wypad - jesli ktos nigdy nie byl w Azji to super miejsce na rozpoczecie przygody z tym regionem,
ogarnięci, tanio, jedzenie dobre, mozna poszukac miejsc z teledysku Gangman style tongue
lotnisko Incheon - piekna sprawa, jedno z najlepszych na swiecie, do centrum dojezdza metro - generalnie super sprawa, szkoda ze jestem tylko przejazdem, ale kiedys wybiore sie na dluzej.
No no ciekawie podrózujesz po świecie smile jakieś godne uwagi zdjęcia z miasta ?;)

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
ja to z reguły bardziej "zwiedzam" plaże, restauracje i bary, nie zabytki tongue

no chyba, ze jakas typowa klasyka jak Angkor Wat w Siem Reap, pałac króla w Bangkoku, czy Marina Bay w Singapurze (notabene z Conradem jako przewodnikiem tongue )

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Mitul
ja to z reguły bardziej "zwiedzam" plaże, restauracje i bary, nie zabytki tongue

no chyba, ze jakas typowa klasyka jak Angkor Wat w Siem Reap, pałac króla w Bangkoku, czy Marina Bay w Singapurze (notabene z Conradem jako przewodnikiem tongue )

piwo

Ja mam podobne podejście co Mitul, wolę zobaczyć jak miejscowi żyją, jak się bawią, gdzie piwo piją, co jedzą i jak spędzają wieczory oraz przetestować ich najlepsze plaże niż chodzić i oglądać wraz z innymi turystami jakieś świątynie opisane w przewodnikach. pogodnie toast

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Zmierzch szogunów - koniec systemu koniec epoki [wykop.pl]

To bardzo ciekawy okres w historii Japonii. Korupcja, pusty skarbiec, kryzys wojskowości, nieurodzaje rolne, masowe migracje, konflikty wewnętrzne, nadmierne wydatki oraz kłopoty na arenie międzynarodowej. Suma tych czynników spowodowała upadek systemu określanego szogunatem.

Strona 10 z 12 1 2 8 9 10 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, $-man, Lukasz111, forty, 11kera11, aker, kamel), 874 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,985
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1