|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Samo noszenie noza nie jest przestępstwem, powiesz że to nóż turystyczny:P A co do kija to jest to sprzęt sportowy. Mój kolega wozi w aucie kij i piłke do baseballa oczywiscie wszystko orginalne z USA:P to taki sam zestaw jak rakieta do tenisa z piłką:D A co gazu to niewiem, ale po użyciu na człowieku chyba można mieć problemy. Ale jedno wiem; jak ktoś chciałby mi zrobic krzywde to bym sie nie zastanawiał co mi mogą zrobic za uzycie takich zabawek tylko ich użył w obronie własnej ( może dla sądu czynnik łagodzący potem  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776 |
kurde na bank to nie jest przestępstwo :] bo kiedyś z 2 lata temu w Polityce czytałem o tych wszystkich kastetach,motylach, nożach sprężynowych i co najciekawsze nawet maczete możesz nosić przy sobie a jakiejś procy nie bo trzeba mieć na nia pozwolenie lol pamiętam to i utkwiło mi w pamieci :] że maczete można mieć przy sobie a procy nie( oczywiście nie chodzi tu o proce z kijka i gumy do gaci):]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
kurde na bank to nie jest przestępstwo :] bo kiedyś z 2 lata temu w Polityce czytałem o tych wszystkich kastetach,motylach, nożach sprężynowych i co najciekawsze nawet maczete możesz nosić przy sobie a jakiejś procy nie bo trzeba mieć na nia pozwolenie lol pamiętam to i utkwiło mi w pamieci :] że maczete można mieć przy sobie a procy nie( oczywiście nie chodzi tu o proce z kijka i gumy do gaci):] W naszym kraju wszystkie kodeksy zmieniają się co chwile, więc Twoje informacje mogą być już nie na czasie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
noz mozesz nosic
ale jak tym nozem broniac sie kogos zabijesz to nie bedzie to obrona wlasna bo zaklada sie ze biorac noz ze soba idziesz na bojke
tlumaczyl mi to kiedys znajomy ktory jest kierowca w autobusie miejskim, jesli ma w kabinie noz i sie nim obroni to nie jest to obrona wlasna, natomiast jesli zabije kogos np. kawalkiem meatalu ktory moze byc czescia autobusu (np. rurka metalowa) to jest to samoobrona
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
W naszym kraju przepisy jedno, a realia drugie. Koles miał do obrony itp , szedl po ulicy i jak to policja powiedziala "kontrola prewenzyjna" i nic neizdalo gadanie, ze do obrony tylko na dolek i pare godzinek tam spedzil.....
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
bcn1899 dobrze napisał. Nóż nie jest nielegalny ale zawsze moze trafić sie jakiś pan z policji, któremu w nocy miał problemy z erekcją i bedzie chciał sobie odreagowac na Tobie i zawiezie Cię na komendę, pobiorą Ci odciski, albo walna grzywnę. Tak czy owak na co komu nóz...ja np bałbym się użyć noża, bo mógłbym kogoś zabić. Chociaż poszpanować zawsze można i jak sie takim motylkiem trochę pomacha to przeciwnik od razu czuje respekt...pzdr  pomachac to ja moge fiutkiem i tez poczuje respekt  o odciski nie mam sie co martwic bo policja moje juz ma. nie chodzi mi o machanie nozem bo jak kolega dobrze powiedzial jest to dla pizd...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
noz mozesz nosic
ale jak tym nozem broniac sie kogos zabijesz to nie bedzie to obrona wlasna bo zaklada sie ze biorac noz ze soba idziesz na bojke
tlumaczyl mi to kiedys znajomy ktory jest kierowca w autobusie miejskim, jesli ma w kabinie noz i sie nim obroni to nie jest to obrona wlasna, natomiast jesli zabije kogos np. kawalkiem meatalu ktory moze byc czescia autobusu (np. rurka metalowa) to jest to samoobrona I tak komuś bym wolał zrobić krzywde nize żeby on mi:D
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681 |
bcn1899 dobrze napisał. Nóż nie jest nielegalny ale zawsze moze trafić sie jakiś pan z policji, któremu w nocy miał problemy z erekcją i bedzie chciał sobie odreagowac na Tobie i zawiezie Cię na komendę, pobiorą Ci odciski, albo walna grzywnę. Tak czy owak na co komu nóz...ja np bałbym się użyć noża, bo mógłbym kogoś zabić. Chociaż poszpanować zawsze można i jak sie takim motylkiem trochę pomacha to przeciwnik od razu czuje respekt...pzdr  mysle ze jak sie pomacha motylkiem to jest sie frajerem bardziej
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
respekt to mozna czuc do czlowieka, ktory wyglada na zwyklego, a pare zdan znaczy wiecej niz 10 miesniakow z kosami...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 219
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 219 |
A jak to jest z długością noża... bo cośtam mi sieobiło o jakiejś długości opstrza do 10 cm lub 12 cm tylko nie wiem jakie to ma znaczenie. Może coś ktoś przybliżyć na ten temat ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
O ile wiem to długoś ostrza ma znaczenie tylko i wyłącznie przy nazwie narzędzia. Do 12 cm jest chyba nóż, a powyżej to już chyba sztylet ale nie jestem tego pewny w 100%...później postaram się dowiedzieć. pzdr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
ja slyszalem ze3 do 10cm lub dlugosci dloni
|
|
|
Link skopiowany do schowka