|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Wojtek - nie chodzi mi o taki przykład jak Twój ..
Ja również mam buty za 300 czy 400 zł, mniejsza z tym.
Tylko jak widze kolesia, który ogląda buty z jakąs 'bananówną' to mnie :[
Przykład : chodze po sklepie obuwniczym, widze jakas pare : koles, moze 25 l, panna troche młodsza mówi do 'ukochanego' popatrz : te ładnie wyglądają, koles - rzeczywiście ciekawe, niezle sie prezentują .. Po czym patrzy na podeszwe i cene - 80 zł i mówi - nie, one są badziewne, w takim czyms nie bede chodził.. Popatrz te sa duzo lepsze, cena - ~ 250 zł. Wygląd - wg mnie duzo gorszy od tych tańszych. Powod zakupu - chyba to ze te ~ 250 zł były adidasa a te za 80 zł nie wiem jakiej marki, mało znanej .. no to akurat dla mnie jest smieszne Dla mnie rowniez.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Kazdy ubiera sie w to co mu sie podoba o ile go na to stac.
:PAPA:
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
nOcnY - poważnie smieszne czy może smiejesz z tego co napisałem ? Powaznie, byłem swiadkiem takiej sytuacji .. i lekko byłem zniesmaczony całym jej przebiegiem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
nOcnY - poważnie smieszne czy może smiejesz z tego co napisałem ? Powaznie, byłem swiadkiem takiej sytuacji .. i lekko byłem zniesmaczony całym jej przebiegiem  sadzilem, ze mozesz mnie posadzic o to, ze smieje sie z Twojej wypowiedzi jednak moja intencja bylo to, ze smieszy mnie zaistniala sytuacja, a nie to co napisales 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Platynowy - to są właśnie najlepsi klienci wielkich korporacji: Adidasa, Nike, Pumy, Reeboka itp. Takich ludzi nie obchodzi czy buty są dobre, wygodne, czy się szybko nie zniszczą itp. Ich obchodzi przede wszystkim marka producenta - reklamy tv urobiły wielu ludziom mózgi. To po to między innymi istnieją takie stacje jak MTV, które lansują określony styl życia - m.in. obowiązkową "markowość" ciuchów. Bo jak kupisz mniej buty/spodnie/kurtkę/czapkę mniej znanej firmy (choć wyrób będzie równie dobry) to będziesz cienias, nie będziesz "cool" i nie będziesz trendy. Tak właśnie sprytnie te firmy tłuką miliardy. Swoją drogą chińczyk w fabryce robi za 1$ dziennie i robi np. buty. Te buty trafiają kontenerami na bazary w całej europie i są uważane za tandetę i szmelc. I idą do sprzedaży za 20-40zł. A ten sam chińczyk robi też buty z tych samych materiałów, też za 1$ dziennie bardzo podobne buty dajmy na to dla Nike. Firma domaluje do nich słynną chochlę i wysyła do salonów w Europie. Te buty idą do sprzedaży za 300-400zł. Oto potęga marki, na którą mnóstwo ludzi się nabiera 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
Buty - 280 PLN Spodnie - 160 PLN Koszulka - 40 PLN Bluza - 200 PLN Zegarek - 450 PLN Łancuszek - 100 PLN Telefon - 1 PLN  Kurtka - 200 PLN Razem - 1431 PLN 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802 |
Jak kupuje coś to przykładam wage do tego czy mi się podoba , cena nie gra duzej roli ale na więcej niż tak jak teraz jestem ubrany pozwolić sobie nie moge ... Nie pracuje , nie mam samochodu , jeden pokoj , szara mysz koscielna Bananowcem więc nie jestem haha Przynajmniej jakoś wypadałoby wyglądać 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Swoją drogą chińczyk w fabryce robi za 1$ dziennie i robi np. buty. Te buty trafiają kontenerami na bazary w całej europie i są uważane za tandetę i szmelc. I idą do sprzedaży za 20-40zł. A ten sam chińczyk robi też buty z tych samych materiałów, też za 1$ dziennie bardzo podobne buty dajmy na to dla Nike. Firma domaluje do nich słynną chochlę i wysyła do salonów w Europie. Te buty idą do sprzedaży za 300-400zł. Oto potęga marki, na którą mnóstwo ludzi się nabiera  ej no  ten wyklad mial przeprowadzic jonathan 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Nie pracuje , nie mam samochodu , jeden pokoj , szara mysz koscielna  lepiej to zmien bo umrzesz w samotnosci  
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Rozumiem Ale później wszyscy sie dziwimy ze wszystko schodzi na 'psy' ale czy moze byc inaczej ? jesli wyceniamy siebie ? czy tylko to, co mamy na sobie jest cos warte ? Jesli tak to ile są warci biznesmeni, gwiazdy tv itp ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Buty - 180 PLN Spodnie - 120 PLN Koszulka - 55 PLN Bluza - 150 PLN Zegarek - brak Kalesony: brak  Komórka: - 500 PLN Łancuszek - 80 PLN Kurtka - 250 PLN 1335zl
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Olivier Janiak kiedys powiedzial ze on nie rozumie jak ludzie moga dostawac 200zł zasiłku, on by za to nawet sobie spodni nie mogl kupic...  O! I wlasnie takie zachowanie mi sie nie podoba.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Jesli tak to ile są warci biznesmeni, gwiazdy tv itp ? ja bym ich ocenial w pryzmacie z iloma laskami z serii 90-60-90 sie przespali  Olivier Janiak kiedys powiedzial ze on nie rozumie jak ludzie moga dostawac 200zł zasiłku, on by za to nawet sobie spodni nie mogl kupic...  O! I wlasnie takie zachowanie mi sie nie podoba. to dosc logiczne - im wiecej masz piw tym wiecej pijesz, im wiecej masz kasy tym wiecej wydajesz
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Podpisuje sie pod tym co napisałes Bzyku A poźniej wpadam do kolegi, który pracuje w sklepie Adidasa i mamy z czego smiac Koleś wpada do niego do sklepu i pyta : Czy moge dostac adidasy Nike ? - Ale to jest sklep Adidasa. - No ok. Ja chce adidasy firmy Nike ! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
nOcnY - to trzeba sobie teraz postawic pytanie : - ile te laski są warte ?  Kylo - podobnie jak Ty nie posiadam zagarka, choc u komunii byłem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
nOcnY - to trzeba sobie teraz postawic pytanie : - ile te laski są warte ?  nie wiem - zastanawialbym sie rano jak bym wychodzil do domu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
to dosc logiczne - im wiecej masz piw tym wiecej pijesz, im wiecej masz kasy tym wiecej wydajesz oczywiscie... grasz u buka, stawiasz 100, wygrywasz 1000, myslisz.. hm.. postawie 500 - wygram 5000 i kolo sie zamyka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
to dosc logiczne - im wiecej masz piw tym wiecej pijesz, im wiecej masz kasy tym wiecej wydajesz oczywiscie... grasz u buka, stawiasz 100, wygrywasz 1000, myslisz.. hm.. postawie 500 - wygram 5000 i kolo sie zamyka  Ale co? Jakby sobie kupil spodnie za 99zł to by byl gorszy? Duma mu na to nie pozwala? :|
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie pracuje , nie mam samochodu , jeden pokoj , szara mysz koscielna  lepiej to zmien bo umrzesz w samotnosci  Jak my  Jesli chodzi o markowe rzeczy to ja np kupuje buty Salomona tylko i wylacznie, wiem, ze nie kupie ich za 50zl, ale jestem gotow dac te 300zl i miec dobre buty, ktory mi sie szybko nie rozleca  Jakims wielkim maniakiem ciuchow nie jestem, matka ciagle narzeka, ze moja garderoba jest niewielka(np 3 pary spodni + spodnie od garniaka) i nie ubieram sie powaznie, tylko non stop, gdy tylko nie jest ponizej 0 chodze w krotkich spodenkach, choc w moim wieku jzu ponoc nie wypada  Ale mam to gdzies co sadza o mnie inni, sasiedzi znajomi etc, nie zamierzam sie przejmowac tym :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839 |
ps. był już chyba kiedyś podobny temat;-) Kolejna edycja: za ile jecie, jakiego mydła używacie, jaki papier toaletowy i dlaczego... badania marketingowe 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|