|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
ogólnie Malta wraca po chwilowej przerwie znowu na pozycje lidera, po "białej liście UK" wiele potężnych firm przenosi siedziby i licencje kupuje na Malcie
ogólnie orientuje sie jak to wszystko postępuje w:
Włochy
Francja
Hiszpania
??
Włochy miały już wprowadzać, chyba nawet już wprowadziły?, otwarty rynek i dogodne licencje na wszystkie EU-buki, ale widze ze nadal świrują coś tam buki jak eurobet.it bwin.it i nei mogą normalnie działać na licencjach z Gibraltaru itp. więc dziwnie to prawo poprawiają.
Francja też została zmuszona i poprawiła, otworzyła rynek na EU-buki, mają też być łatwe rejestry i licencje dla sportsbooków z EU, mimo że kombinują nad wyłączeniem spod tego samych kasyn i pokerów.
Hiszpania.... liga zakazuje, region madrycki zezwala, Real ma Bwin jak Milan, mętlik... a na dodatek wiele buków kupuje lokalne firmy hazardowe i inwestuje (ladbrokes, will hill) itp.
Orientuje sie ktokolwiek jak to wygląda TERAZ w tych 3 tak bardzo ważnych krajach EU ? to top5 unijne, więc ich ruchy, uległość itp, znaczą wiele dla całej tej sprawy w UE.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Zupełnie nie rozumiem jednej kwestii, skoro firmy z siedzibą i licencją w UE mogą swobodnie i legalnie oferować swoje usługi w różnych krajach Unii to czemu nie stworzyć im warunki do świadczenia swoich usług z Polski, żeby tutaj przenosili siedziby?
Skoro i tak i tak mogą zgodnie z prawem działać na unijnym rynku to chyba lepiej, żeby przynajmniej część tutaj miało swoją centralę, nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
tak jest logicznie, ale nie dla kogoś komu zabierają z domu kurę znoszącą złote jajka (toto szmix) dając w zmian zaledwie dziesięcinę licencyjną skoro UE zmusza i nakazuje otwierać rynki na ehazard - to dlaczego francja, włochy, hiszpania - otwierają ale na TYLKO własnych licencjach  - przecież to idiotyzm jak tak ma wyglądać swobodna wymiana usług, żeby Bwin.com było zbanowane w ITA a za to Bwin.it legalnym e-hazardem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Nie wiem czy wiecie już ale w poniedziałek (8.X) Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o grach i zakładach wzajemnych, zakładającą podwyżkę podatku od gier na automatach o niskich wygranych . Boję się że MY jesteśmy następni w kolejce bo ten postulat to był jeden z elementów słynnego już projektu nowej Utawy o grach i zakładach wzajemnych  http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4558384.html?skad=rss
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
nie jesteś w temacie Sosna
nie jesteśmy w żadnej kolejce bo Rada Ministrów już odrzuciła do ponownych prac tą część o e-hazardzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
dobra,dobra...ale wprowadzić podwyżkę podatku od gier na automatach która była częścią tamtego Projektu nie przeszkodziło to...więc? tak czy inaczej - jak po najbliższych wyborach PiS straci władze to będę spokojniejszy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
nie rozumiesz, to był duży projekt złożony z 2 nowelek
tak zwana "duża nowelizacja" w skład której wchodzi nasz e-hazard
jak i "mała nowela" odnośnie właśnie stawki od automatów ONW
nie ma strachu bo to już jest w koszu i od nowa robione, jak będzie rządzić teraz Pro-Unijne PO-LiD to powinien być lepszy projekt bo te partie liczą sie ze zdaniem UE.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
to już jest w koszu i od nowa robione Jeśli rzeczywiście tak jest jak piszesz to (na szczęście,hehe) wracamy do punktu wyjścia i dalej "jedziemy" na Ustawie z...1992r 1. Ustawa o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (29 lipca 1992 r.) 2. Obwieszczenie Ministra Finansów w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych (11 maja 1998 r.) 3. Ustawa o zmianie ustawy o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (10 kwiecien 2003 r.)
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
a nich ktoś mi powie dlaczego do tej pory u buków naziemnych linia 3 X 760 zł = 2280 zł obowiązuje do tej pory . przecież minimalne wynagrodzenie wzrosło do 950 czy 960 zł więc limit sumy wolny od dodatkowego podatku powinien się zaczynać od kwoty co najmniej 2850 zł . prawda ?
czemu MF nie urealnia tej kwoty ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
bo MF żyje w średniowieczu gdzie nie ma ani internetu ani komórek, musisz im wysłać telegram i napisać o tym.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435 |
KONTO BANKOWE W BET24 - WAŻNE
Z przykrością zawiadamiamy, iż od dnia dzisiejszego, ze wzgledu na nowe uwarunkowania prawne, zawieszamy możliwość wpłaty na konto złotówkowe w banku Nordea Polska. Istnieje możliwość dokonania depozytu na konto walutowe Euro:
Nordea Finland
Mógłby ktoś z obeznanych w temacie powiedzieć co oznacza ten mejl od b24?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734 |
Odpisz do bet24 o co im konkretnie chodzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
a nich ktoś mi powie dlaczego do tej pory u buków naziemnych linia 3 X 760 zł = 2280 zł obowiązuje do tej pory . przecież minimalne wynagrodzenie wzrosło do 950 czy 960 zł więc limit sumy wolny od dodatkowego podatku powinien się zaczynać od kwoty co najmniej 2850 zł . prawda ?
czemu MF nie urealnia tej kwoty ? Jest to zapisane wprost w ustawie i MF nie ma nic do tego. Zmienić może to tylko sejm.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435 |
odpowiedz b24 niektórych moze zainteresować. Szanowny Kliencie,
oto fragment nowego regulaminu banku:
Ogólne warunki
prowadzenia rachunków bankowych
Klientów instytucjonalnych[b]
Dokonanie przekazu pieniężnego za granicę lub rozliczenia w kraju
z nierezydentem, związanego z osiągnięciem przychodu lub dochodu,
w odniesieniu do którego nierezydent podlega w kraju obowiązkowi
podatkowemu, następuje, z zastrzeżeniem ust. 3, po przedstawieniu
zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego, potwierdzającego wygaśnięcie zobowiązania podatkowego wynikającego z takiego obowiązku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 598
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 598 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
expekt, betway, betsson....
a betsson to już w ogóle ma nawet umowe z mBankiem (BRE Bank!!) na szybki mTransfer itp. i nawet logo mBanku u siebie ma Betsson...
bet24 po prostu dał ciała jak niekumaty amator.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Całkowicie obiektywnie mogę przyłączyć się do opinii że bet24 to buk "ograniczonego zaufania"  PS: Jak będzie z tymi wyborami 21.X? Natknęliście się w programach jakiejś partii na choćby wzmiankę o "naszej sprawie"?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
odpowiedz b24 niektórych moze zainteresować. Szanowny Kliencie,
oto fragment nowego regulaminu banku:
Ogólne warunki
prowadzenia rachunków bankowych
Klientów instytucjonalnych[b] Przekleili moją odpowiedź z wątku o Bet24 ([b] ich zdradziło) Widać nie każdy chce się z koniem kopać. Może znajdą bank bez skandynawskich porządków (które zniszczyły LGnet)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
Całkowicie obiektywnie mogę przyłączyć się do opinii że bet24 to buk "ograniczonego zaufania"  PS: Jak będzie z tymi wyborami 21.X? Natknęliście się w programach jakiejś partii na choćby wzmiankę o "naszej sprawie"?! ".. Dobrze zarabiający policjanci bedą dbać o nasze bezpieczeństwo..."
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|