Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 14 1 2 5 6 7 8 9 13 14
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
ogólnie Malta wraca po chwilowej przerwie znowu na pozycje lidera, po "białej liście UK" wiele potężnych firm przenosi siedziby i licencje kupuje na Malcie

ogólnie orientuje sie jak to wszystko postępuje w:

Włochy

Francja

Hiszpania

??

Włochy miały już wprowadzać, chyba nawet już wprowadziły?, otwarty rynek i dogodne licencje na wszystkie EU-buki, ale widze ze nadal świrują coś tam buki jak eurobet.it bwin.it i nei mogą normalnie działać na licencjach z Gibraltaru itp. więc dziwnie to prawo poprawiają.


Francja też została zmuszona i poprawiła, otworzyła rynek na EU-buki, mają też być łatwe rejestry i licencje dla sportsbooków z EU, mimo że kombinują nad wyłączeniem spod tego samych kasyn i pokerów.

Hiszpania.... liga zakazuje, region madrycki zezwala, Real ma Bwin jak Milan, mętlik... a na dodatek wiele buków kupuje lokalne firmy hazardowe i inwestuje (ladbrokes, will hill) itp.

Orientuje sie ktokolwiek jak to wygląda TERAZ w tych 3 tak bardzo ważnych krajach EU ? to top5 unijne, więc ich ruchy, uległość itp, znaczą wiele dla całej tej sprawy w UE.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Zupełnie nie rozumiem jednej kwestii, skoro firmy z siedzibą i licencją w UE mogą swobodnie i legalnie oferować swoje usługi w różnych krajach Unii to czemu nie stworzyć im warunki do świadczenia swoich usług z Polski, żeby tutaj przenosili siedziby?

Skoro i tak i tak mogą zgodnie z prawem działać na unijnym rynku to chyba lepiej, żeby przynajmniej część tutaj miało swoją centralę, nie?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
tak jest logicznie, ale nie dla kogoś komu zabierają z domu kurę znoszącą złote jajka (toto szmix) dając w zmian zaledwie dziesięcinę licencyjną


skoro UE zmusza i nakazuje otwierać rynki na ehazard - to dlaczego francja, włochy, hiszpania - otwierają ale na TYLKO własnych licencjach laugh - przecież to idiotyzm jak tak ma wyglądać swobodna wymiana usług, żeby Bwin.com było zbanowane w ITA a za to Bwin.it legalnym e-hazardem.

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Nie wiem czy wiecie już ale w poniedziałek (8.X) Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o grach i zakładach wzajemnych, zakładającą podwyżkę podatku od gier na automatach o niskich wygranych . Boję się że MY jesteśmy następni w kolejce bo ten postulat to był jeden z elementów słynnego już projektu nowej Utawy o grach i zakładach wzajemnych frown blush

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4558384.html?skad=rss

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
nie jesteś w temacie Sosna

nie jesteśmy w żadnej kolejce bo Rada Ministrów już odrzuciła do ponownych prac tą część o e-hazardzie.

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
dobra,dobra...ale wprowadzić podwyżkę podatku od gier na automatach która była częścią tamtego Projektu nie przeszkodziło to...więc? tak czy inaczej - jak po najbliższych wyborach PiS straci władze to będę spokojniejszy gwizdek

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
nie rozumiesz, to był duży projekt złożony z 2 nowelek

tak zwana "duża nowelizacja" w skład której wchodzi nasz e-hazard

jak i "mała nowela" odnośnie właśnie stawki od automatów ONW

nie ma strachu bo to już jest w koszu i od nowa robione, jak będzie rządzić teraz Pro-Unijne PO-LiD to powinien być lepszy projekt bo te partie liczą sie ze zdaniem UE.

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by papa_smerf
to już jest w koszu i od nowa robione

Jeśli rzeczywiście tak jest jak piszesz to (na szczęście,hehe) wracamy do punktu wyjścia i dalej "jedziemy" na Ustawie z...1992r grin

1. Ustawa o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (29 lipca 1992 r.)

2. Obwieszczenie Ministra Finansów w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych (11 maja 1998 r.)

3. Ustawa o zmianie ustawy o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (10 kwiecien 2003 r.)

Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
a nich ktoś mi powie dlaczego do tej pory u buków naziemnych linia 3 X 760 zł = 2280 zł obowiązuje do tej pory .
przecież minimalne wynagrodzenie wzrosło do 950 czy 960 zł więc limit sumy wolny od dodatkowego podatku powinien się zaczynać od kwoty co najmniej 2850 zł .
prawda ?

czemu MF nie urealnia tej kwoty ?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
bo MF żyje w średniowieczu gdzie nie ma ani internetu ani komórek, musisz im wysłać telegram i napisać o tym.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
C
addict
addict
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
KONTO BANKOWE W BET24 - WAŻNE

Z przykrością zawiadamiamy, iż od dnia dzisiejszego, ze wzgledu na nowe uwarunkowania prawne, zawieszamy możliwość wpłaty na konto złotówkowe w banku Nordea Polska. Istnieje możliwość dokonania depozytu na konto walutowe Euro:

Nordea Finland

Mógłby ktoś z obeznanych w temacie powiedzieć co oznacza ten mejl od b24?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Odpisz do bet24 o co im konkretnie chodzi.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by djviejo
a nich ktoś mi powie dlaczego do tej pory u buków naziemnych linia 3 X 760 zł = 2280 zł obowiązuje do tej pory .
przecież minimalne wynagrodzenie wzrosło do 950 czy 960 zł więc limit sumy wolny od dodatkowego podatku powinien się zaczynać od kwoty co najmniej 2850 zł .
prawda ?

czemu MF nie urealnia tej kwoty ?


Jest to zapisane wprost w ustawie i MF nie ma nic do tego. Zmienić może to tylko sejm.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
C
addict
addict
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
odpowiedz b24 niektórych moze zainteresować.
Szanowny Kliencie,

oto fragment nowego regulaminu banku:

Ogólne warunki

prowadzenia rachunków bankowych

Klientów instytucjonalnych[b]



Dokonanie przekazu pieniężnego za granicę lub rozliczenia w kraju

z nierezydentem, związanego z osiągnięciem przychodu lub dochodu,

w odniesieniu do którego nierezydent podlega w kraju obowiązkowi

podatkowemu, następuje, z zastrzeżeniem ust. 3, po przedstawieniu

zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego, potwierdzającego wygaśnięcie zobowiązania podatkowego wynikającego z takiego obowiązku.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Jaki to bank ?

Dołączył: Mar 2006
Posty: 598
addict
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 598
Nordea Polska

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
expekt, betway, betsson....


a betsson to już w ogóle ma nawet umowe z mBankiem (BRE Bank!!) na szybki mTransfer itp. i nawet logo mBanku u siebie ma Betsson...

bet24 po prostu dał ciała jak niekumaty amator.

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Całkowicie obiektywnie mogę przyłączyć się do opinii że bet24 to buk "ograniczonego zaufania" frown

PS: Jak będzie z tymi wyborami 21.X? Natknęliście się w programach jakiejś partii na choćby wzmiankę o "naszej sprawie"?!

Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
Originally Posted by comp
odpowiedz b24 niektórych moze zainteresować.
Szanowny Kliencie,

oto fragment nowego regulaminu banku:

Ogólne warunki

prowadzenia rachunków bankowych

Klientów instytucjonalnych[b]

Przekleili moją odpowiedź z wątku o Bet24 ([b] ich zdradziło)
Widać nie każdy chce się z koniem kopać.

Może znajdą bank bez skandynawskich porządków
(które zniszczyły LGnet)


Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
Originally Posted by DJ SOSNA
Całkowicie obiektywnie mogę przyłączyć się do opinii że bet24 to buk "ograniczonego zaufania" frown

PS: Jak będzie z tymi wyborami 21.X? Natknęliście się w programach jakiejś partii na choćby wzmiankę o "naszej sprawie"?!

".. Dobrze zarabiający policjanci bedą dbać o nasze bezpieczeństwo..."

Strona 7 z 14 1 2 5 6 7 8 9 13 14

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, rafal08, aker, forty, 11kera11), 2,842 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,359
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1