Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 27 1 2 3 4 5 6 7 26 27
Platini #6123618 11/01/2014 21:55
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
No powrot super grin
Trasa lacznie ponad 100 z czego polowa bez pedalowania z gorki smile

Bonus: Unibet
lupus #6123702 12/01/2014 00:45
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Poniżej obiecane błędy z Garmina smile

Wysyłanie mam ustawione co sekundę. Zrzuty są z dzisiejszych podbiegów. Podbiegi zaczynam po wciśnięciu lapu, na prostej drodze i bez nawrotów.

Najpierw wygląda to tak:

[Linked Image]

[Linked Image]

Jak widać na rozpęd potrzebuję niby 12-13 sekund, a po 5 sekundach przyspieszam do 5min/km grin Widać, że zabiera mi jakiś szybki odcinek na początku, jakby dopiero po kilku sekundach łapał moją prędkość. Natomiast podczas odpoczynku oddaje część z szybkiego odcinka.

Ale to jeszcze nie koniec. Później się to trochę zmienia:

[Linked Image]

[Linked Image]

Tutaj jest szybki odcinek z urwanym początkiem i końcem. Jest to jakby część dalszych zmian wink

Ostatnie powtórzenia już wygląda odwrotnie:

[Linked Image]

[Linked Image]

Tutaj urwany mam koniec. Odpoczynek wygląda normalnie.


Szybką część zaczynam z truchtu zaraz po piknięciu lub naciśnięciu lapa więc rozpęd powinien trwać ze 3 sekundy.

Tylko teraz pytanie, czy źle jest narysowany wykres prędkości, czy rzeczywiście tak łapie mi odcinek. Nie wiem, czy błąd jest tylko w rysowaniu wykresu, a czas jest prawidłowy. Może rysowany jest po treningu i stąd lekkie przesunięcia. Oczywiście wielkiej różnicy mi to nie robi. Aczkolwiek, jak sobie policzyłem, w grudniu zrobiłem łącznie ponad 21km zabawy biegowej/podbiegów/przebieżek (licząc tylko szybkie odcinki) więc wolałbym, żeby wszystko było dobrze liczone. Najszybsze 200m podbiegu 3-5% zrobiłem w 33 sekundy i jako ostatnie 17 powtórzenie. Najszybsze 100m na płaskim w 14,8 jako ostatnie 24 powtórzenie. Wychodzi więc, że te wyniki wcale nie są jakoś dramatycznie niskie.

Jednak jest to ciekawa kwestia

Platini #6123715 12/01/2014 01:18
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Wydaje mi się, że to kwestia uśredniania. Z tego co czytałem przed kupnem garmina to 310xt nie ma możliwości próbkowania co 1 sekunde. Ma tylko tryb smart który z reguły próbkuje co 3-4 s i pewnie stąd te błędy

Platini #6123771 12/01/2014 02:55
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Tak patrzę na te największe rywalizacje w Endo na przebiegi i kalorie, gdzie startuje po 100 tys. ludzi. I zawsze z ciekawości zerkam gdzie się łapie, zazwyczaj w kaloriach są to okolice pierwszych 10%, teraz widzę że kupa ludzi wystartowała z postanowieniami noworocznymi i już nie tak łatwo do pierwszej dychy się załapać smile Podobno ten efekt mija już po miesiącu - dwóch, nasza ekipa też bardzo mocno wystartowała, trzymam kciuki by nie był to tylko styczeń wink

bazyl #6123816 12/01/2014 04:10
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
Originally Posted by bazyl
o co chodzi z tym endo i jak sie dodac do grupy?
podbijam smile

Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
sekta zatacza coraz szersze kręgi crazy

lupus #6123854 12/01/2014 04:52
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,300
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,300
Originally Posted by lupus
Czyli zawody smile

Ladnie, a teraz daj widoczki tongue

nie bylo czasu na robienie zdjęć a w pewnym momencie sil brakowało smile

ps. dajcie namiar na grupe na endo


Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Originally Posted by przemekwn
Originally Posted by bazyl
o co chodzi z tym endo i jak sie dodac do grupy?
podbijam smile
ja Ci nie pomoge, nadal nie wiem. frown

Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Originally Posted by podstawek
Poniżej obiecane błędy z Garmina smile

Wysyłanie mam ustawione co sekundę. Zrzuty są z dzisiejszych podbiegów. Podbiegi zaczynam po wciśnięciu lapu, na prostej drodze i bez nawrotów.
(...)
myslalem, ze ja jestem 'purysta pomiarowym', ale Ty podstawek swoja analiza bijesz mnie na glowe wink
obstawiam, ze niedokladnosc wykresow wynika z ogolnie znanej niedokladnosci predkosci chwilowej okreslanej przez urzadzenie, ktora z kolei jest spowodowana niemozliwoscia okreslenia Twojego polozenia z dokladnoscia do 1m. na krotkich odcinkach to wyjdzie wlasnie w taki sposob, zwlaszcza, ze robisz je na zasadzie tam i z powrotem, wiec jeszcze dochodzi czynnik zawracania.

co do nowych chetnych do grupy na endo - sciagnijcie w/w aplikacje na telefon i, jak juz Marzenka z supportu wspomniala, skontaktujcie sie z lupusem, zeby dodal was to grupy smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
Originally Posted by McKracken
co do nowych chetnych do grupy na endo - sciagnijcie w/w aplikacje na telefon i, jak juz Marzenka z supportu wspomniala, skontaktujcie sie z lupusem, zeby dodal was to grupy smile
jest jakaś inna opcja niż telefon ?

Platini #6124068 12/01/2014 16:25
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Urzadzenia treningowe z gpsem np zegarki do biegania lub rowerowe.

Platini #6124097 12/01/2014 18:02
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Najpopularniejsze parę lat temu były te: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Garmin+Forerunner+305
już ich nie produkują ale na allegro można nadal je dostać. Te nowe co teraz robią są drogie

Platini #6124111 12/01/2014 18:29
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
310 , 910 i 610 maja teraz obnizone ceny, wiec cena juz znosna.
Jak ktos ma mozliwosc, niech sobie wezmie na fakture na firme (rodzina, znajomi).
Odzyskacie VAT, ktory tez jest niemały.

Jest jeszcze opcja sciagnac z USA, tylko szukac nowek smile

Platini #6124130 12/01/2014 19:01
Dołączył: Jan 2014
Posty: 2
F
stranger
stranger
F Offline
Dołączył: Jan 2014
Posty: 2
witam biegaczy
mam prosby o rade,zaczalem treningi ok rok temu i przestalem robic postepy. nie moge biec dluzej niz 6 minut tempem 10km/h bo tetno skacze mi do 180. nie moge biec wolniej bo oszczedzam kolana.Moj trening wyglada tak ze robie coopera na ok 2km, a potem marsz 7,5 przez 40 minut z minutowymi podbiegami 12.5 pod koniec. nachylenie biezni 1%( b. latwo lapie infekcje angina , zapalenia gardla wiec o terenie nie ma mowy) jak mozna by poprawic wydolnosc
z gory wlk dzieki

fetbair #6124326 12/01/2014 22:51
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pochwalę się (copy/past z endo):

IV bieg Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury.
Cel już od dawna był tylko jeden - złamać rekord z poprzedniego GP (00:24:24) i choć głowa mocno zdeterminowana nie obyło się bez kilku przeszkód... crazy zmęczenie po jedynie 3h snu, śnieg z deszczem na trasie, ból piszczela, kolka jakoś od 2 km, błoto, błoto, mnóstwo błota a dodatkowo na 2,5 km "gps signal lost". Z endo bez zasięgu zupełnie nie wiedziałem czy biegnę na te 24 min., na więcej czy na mniej ? confused Z 50 m przed metą na zegarze dostrzegam dwie dwójki, banan na twarzy, piąteczka z ziomkiem, który już skończył na mecie i pełnia satysfakcji... grin Jest progres - oficjalnie: 00:22:25, poprawa o 1:59 (tego nie zakładałem), na kolejnych będzie już ciężko, ale walczymy dalej .

Platini #6124868 13/01/2014 04:20
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Panowie biegacze. Mam problemy z mięśniami piszczelowatymi potocznie zwane krawcami. Po krótkim biegu, gry w piłkę etc. palą tak, że aż nie mogę stopą ruszyć.

Macie jakiś sposób na to. Czy źle biegam technicznie, mam złe obuwie, robię złą rozgrzewkę, brak jakichś minerałów (nie mam problemów z magnezem, który i tak brałem, ale nie pomogło), może powinienem zastosować jakieś rozciąganie po bieganiu.

Dajcie znać jak sobie z tym radzicie (podobno to przypadłość początkujących biegaczy). W młodości nie miałem takich przypadków, pojawiły się gdzieś rok temu.

Platini #6124920 13/01/2014 04:40
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Może nie jest to odpowiedź na jakieś poważniejsze bóle, ale powiem tak, że odkąd wziąłem sobie do serca rady z tematu i rozciągam się pożądnie po każdym trenignu, szczególnie po tych intensywnych to nie boli mnie nic i nie mam zakwasów. Jeżeli przez przypadek się nie rozciągnę to od razu widzę różnice na następny dzień.

Platini #6125262 13/01/2014 11:05
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
@Valverde, rozciąganie i buty bardziej miękkie powinny pomóc.

Gaske #6125985 14/01/2014 02:29
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
[Linked Image from scontent-b-vie.xx.fbcdn.net]

Platini #6126122 14/01/2014 04:31
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903

Strona 5 z 27 1 2 3 4 5 6 7 26 27

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, forty, burbon, JelineK, kamel), 1,441 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,879
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1