|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
No powrot super  Trasa lacznie ponad 100 z czego polowa bez pedalowania z gorki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Poniżej obiecane błędy z Garmina  Wysyłanie mam ustawione co sekundę. Zrzuty są z dzisiejszych podbiegów. Podbiegi zaczynam po wciśnięciu lapu, na prostej drodze i bez nawrotów. Najpierw wygląda to tak: [ Linked Image] [ Linked Image] Jak widać na rozpęd potrzebuję niby 12-13 sekund, a po 5 sekundach przyspieszam do 5min/km  Widać, że zabiera mi jakiś szybki odcinek na początku, jakby dopiero po kilku sekundach łapał moją prędkość. Natomiast podczas odpoczynku oddaje część z szybkiego odcinka. Ale to jeszcze nie koniec. Później się to trochę zmienia: [ Linked Image] [ Linked Image] Tutaj jest szybki odcinek z urwanym początkiem i końcem. Jest to jakby część dalszych zmian  Ostatnie powtórzenia już wygląda odwrotnie: [ Linked Image] [ Linked Image] Tutaj urwany mam koniec. Odpoczynek wygląda normalnie. Szybką część zaczynam z truchtu zaraz po piknięciu lub naciśnięciu lapa więc rozpęd powinien trwać ze 3 sekundy. Tylko teraz pytanie, czy źle jest narysowany wykres prędkości, czy rzeczywiście tak łapie mi odcinek. Nie wiem, czy błąd jest tylko w rysowaniu wykresu, a czas jest prawidłowy. Może rysowany jest po treningu i stąd lekkie przesunięcia. Oczywiście wielkiej różnicy mi to nie robi. Aczkolwiek, jak sobie policzyłem, w grudniu zrobiłem łącznie ponad 21km zabawy biegowej/podbiegów/przebieżek (licząc tylko szybkie odcinki) więc wolałbym, żeby wszystko było dobrze liczone. Najszybsze 200m podbiegu 3-5% zrobiłem w 33 sekundy i jako ostatnie 17 powtórzenie. Najszybsze 100m na płaskim w 14,8 jako ostatnie 24 powtórzenie. Wychodzi więc, że te wyniki wcale nie są jakoś dramatycznie niskie. Jednak jest to ciekawa kwestia
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Wydaje mi się, że to kwestia uśredniania. Z tego co czytałem przed kupnem garmina to 310xt nie ma możliwości próbkowania co 1 sekunde. Ma tylko tryb smart który z reguły próbkuje co 3-4 s i pewnie stąd te błędy
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Tak patrzę na te największe rywalizacje w Endo na przebiegi i kalorie, gdzie startuje po 100 tys. ludzi. I zawsze z ciekawości zerkam gdzie się łapie, zazwyczaj w kaloriach są to okolice pierwszych 10%, teraz widzę że kupa ludzi wystartowała z postanowieniami noworocznymi i już nie tak łatwo do pierwszej dychy się załapać  Podobno ten efekt mija już po miesiącu - dwóch, nasza ekipa też bardzo mocno wystartowała, trzymam kciuki by nie był to tylko styczeń 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931 |
o co chodzi z tym endo i jak sie dodac do grupy? podbijam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
sekta zatacza coraz szersze kręgi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,300
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,300 |
Czyli zawody  Ladnie, a teraz daj widoczki  nie bylo czasu na robienie zdjęć a w pewnym momencie sil brakowało  ps. dajcie namiar na grupe na endo
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
o co chodzi z tym endo i jak sie dodac do grupy? podbijam  ja Ci nie pomoge, nadal nie wiem. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
Poniżej obiecane błędy z Garmina  Wysyłanie mam ustawione co sekundę. Zrzuty są z dzisiejszych podbiegów. Podbiegi zaczynam po wciśnięciu lapu, na prostej drodze i bez nawrotów. (...) myslalem, ze ja jestem 'purysta pomiarowym', ale Ty podstawek swoja analiza bijesz mnie na glowe  obstawiam, ze niedokladnosc wykresow wynika z ogolnie znanej niedokladnosci predkosci chwilowej okreslanej przez urzadzenie, ktora z kolei jest spowodowana niemozliwoscia okreslenia Twojego polozenia z dokladnoscia do 1m. na krotkich odcinkach to wyjdzie wlasnie w taki sposob, zwlaszcza, ze robisz je na zasadzie tam i z powrotem, wiec jeszcze dochodzi czynnik zawracania. co do nowych chetnych do grupy na endo - sciagnijcie w/w aplikacje na telefon i, jak juz Marzenka z supportu wspomniala, skontaktujcie sie z lupusem, zeby dodal was to grupy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,931 |
co do nowych chetnych do grupy na endo - sciagnijcie w/w aplikacje na telefon i, jak juz Marzenka z supportu wspomniala, skontaktujcie sie z lupusem, zeby dodal was to grupy  jest jakaś inna opcja niż telefon ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Urzadzenia treningowe z gpsem np zegarki do biegania lub rowerowe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
310 , 910 i 610 maja teraz obnizone ceny, wiec cena juz znosna. Jak ktos ma mozliwosc, niech sobie wezmie na fakture na firme (rodzina, znajomi). Odzyskacie VAT, ktory tez jest niemały. Jest jeszcze opcja sciagnac z USA, tylko szukac nowek 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2014
Posty: 2
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2014
Posty: 2 |
witam biegaczy mam prosby o rade,zaczalem treningi ok rok temu i przestalem robic postepy. nie moge biec dluzej niz 6 minut tempem 10km/h bo tetno skacze mi do 180. nie moge biec wolniej bo oszczedzam kolana.Moj trening wyglada tak ze robie coopera na ok 2km, a potem marsz 7,5 przez 40 minut z minutowymi podbiegami 12.5 pod koniec. nachylenie biezni 1%( b. latwo lapie infekcje angina , zapalenia gardla wiec o terenie nie ma mowy) jak mozna by poprawic wydolnosc z gory wlk dzieki
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Pochwalę się (copy/past z endo): IV bieg Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury. Cel już od dawna był tylko jeden - złamać rekord z poprzedniego GP (00:24:24) i choć głowa mocno zdeterminowana nie obyło się bez kilku przeszkód...  zmęczenie po jedynie 3h snu, śnieg z deszczem na trasie, ból piszczela, kolka jakoś od 2 km, błoto, błoto, mnóstwo błota a dodatkowo na 2,5 km "gps signal lost". Z endo bez zasięgu zupełnie nie wiedziałem czy biegnę na te 24 min., na więcej czy na mniej ?  Z 50 m przed metą na zegarze dostrzegam dwie dwójki, banan na twarzy, piąteczka z ziomkiem, który już skończył na mecie i pełnia satysfakcji...  Jest progres - oficjalnie: 00:22:25, poprawa o 1:59 (tego nie zakładałem), na kolejnych będzie już ciężko, ale walczymy dalej .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Panowie biegacze. Mam problemy z mięśniami piszczelowatymi potocznie zwane krawcami. Po krótkim biegu, gry w piłkę etc. palą tak, że aż nie mogę stopą ruszyć.
Macie jakiś sposób na to. Czy źle biegam technicznie, mam złe obuwie, robię złą rozgrzewkę, brak jakichś minerałów (nie mam problemów z magnezem, który i tak brałem, ale nie pomogło), może powinienem zastosować jakieś rozciąganie po bieganiu.
Dajcie znać jak sobie z tym radzicie (podobno to przypadłość początkujących biegaczy). W młodości nie miałem takich przypadków, pojawiły się gdzieś rok temu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Może nie jest to odpowiedź na jakieś poważniejsze bóle, ale powiem tak, że odkąd wziąłem sobie do serca rady z tematu i rozciągam się pożądnie po każdym trenignu, szczególnie po tych intensywnych to nie boli mnie nic i nie mam zakwasów. Jeżeli przez przypadek się nie rozciągnę to od razu widzę różnice na następny dzień.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
@Valverde, rozciąganie i buty bardziej miękkie powinny pomóc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|